Manşet

E- Spor İlk Üçte

İletişim Fakültesi, TRT geleceğin iletişimcileri yarışmasında sıralama da ilk üçte yer aldı.
Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet projesi kapsamında hazırlamış oldukları ‘e – spor’ isimli televizyon programı TRT’de düzenlenen geleceğin iletişimcileri yarışmasında ilk üç derece içerisinde yer aldı.


Geleceğin İletişimcileri Yarışması 2015 yılından beri her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün deneyimli iletişimcileriyle gençleri bir araya getirmeyi sürdürüyor.
Bu yıl yeni bir formatla seyirci karşısına çıkan yarışmanın heyecanı 5 gün boyunca sürecek. TRT 2 kanalında yayımlanan yarışmanın ilk gününde, her kategorinin ilk 3 finalisti açıklandı.
Televizyon Programı kategorisinde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Efe Can Aktaşlı, Mehmet Emin Yücel, Mert Mutlu, Doğukan Akın ve Hasan İnce, Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör. Yasemin Güney danışmanlığında mezuniyet projesi kapsamında hazırlamış oldukları e-spor isimli televizyon programı ile ilk üçe kaldı.

ÖDÜL TÖRENİ 20 KASIM’DA

20 Kasım’da TRT 2’de canlı yayınlanacak törende ödüller sahiplerini bulacak. Bu yıl salgın sebebiyle ödül töreni önceki yıllardan farklı olarak sanal stüdyoda gerçekleştirilecek.
Projede görev alan öğrencileri ve danışman hocalarını kutlayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek elde edilen ödül sonrası şunları söyledi:
“Ülkemizin tek yayıncı kamu kuruluşu olan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, ulusal ve uluslararası politikalarımız doğrultusunda, eğitim, kültür ve sanat hayatına destek olmak amacıyla 2015 yılında ‘TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nı başlatmıştı. Kurumsal bilgi ve tecrübe birikimini İletişim Fakültesi öğrencileriyle paylaşmayı hedefleyen TRT, bu kapsamda düzenlemiş olduğu yarışmayı her yıl devam ettiriyor. Geleneksel hale gelen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na katılıp çeşitli ödüllerle bizleri gururlandıran İletişim Fakültemiz, bu yıl da bizlere büyük sevinçler yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor. Fakültemiz öğrencilerinin danışman hocaları eşliğinde hazırladıkları proje ödevleri ilk üç arasına girerek, bizleri sevindirdi. Üniversitemizin ve dolayısıyla da fakültemizin adını tekrardan kamuoyuna duyurdular. Dışarıya açılan yüzümüz ve gurur kaynağımız olan İletişim Fakültemizi bu anlamda bir kez daha kutluyorum. Başarılı çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor, söz konusu başarı için emek veren danışman hocalarımıza da katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı