Manşet

En Az 1500 TL Olmalı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli ikramiyelerine zam yapılacağı yönündeki açıklamasına ilişkin olarak, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, “En az 1500 lira olmalı. Bunun için çalışacağız” dedi.
Kılıçdaroğlu, 20 değişik kentte CHP örgütünün astığı “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin toplatılması ve soruşturma başlatılmasına karşın, “128 milyar doları sormaya devam edeceğiz, peşini bırakmayacağız” dedi.

CHP MYK genel başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. MYK’nın başladığı saatlerde yaklaşık 20 farklı kentte afişlerin toplatıldığı ve soruşturma başlatıldığı bilgisi üzerine Kılıçdaroğlu’nun, “Ne yaparlarsa yapsınlar, peşini bırakmayacağız” dediği öğrenildi.

Erdoğan’ın, emekli ikramiyelerine zam açıklamalarının üzerine Kılıçdaroğlu’nun, üç yıl önce emeklilere vaatte bulunmalarının ardından hükümetin iki ikramiye verdiğini anımsatarak, “En az 1500 lira olmalı” yorumunu yaptığı öğrenildi.

Ayrıca ramazan ayı için gündeme gelen olası yeni salgın tedbirleri çerçevesinde gezilere ara verilmesi ya da daha az milletvekili ile gerçekleştirilmesi olasılıkları değerlendirildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı