Manşet

Ermeni Vahşeti

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Rus Ordusu destekli Ermeni birlikleri 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesinde yer alan Hocalı Kasabasına girerek çocuk, genç, yaşlı demeden 106’sı kadın, 70’i yaşlı, 63’ü çocuk toplam 613 kişiyi katletmişti.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanlığı da Zafer Meydanı’nda vahşete dair resimleri sergiledi.

Ermeni mezaliminin tüm çıplaklığı ile sergilendiği fotoğraflar o gece yaşanan vahşeti bir kez daha gözler önüne serdi.

MHP İl Başkanı Nadim Aydın’da çalışmaya ilişkin yaptığı açıklama da; ”Bugün dünya medeniyetten, insan haklarından söz ederek, söz de soykırım iddialarıyla karşımızda gelmekte iken bu fotoğraflara bir kez daha dikkatlice bakmalıdırlar. Türkler, tarih boyunca ne olursa olsun kendinden güçsüze asla el kaldırmadığı gibi onların hamiliğini de üstlenmiş yaşadıkları topraklarda barış ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlamıştır ne ki Ermeni Devleti’nin bugün bile hala gözünü bürümüş olan emperyalist düşünceleri ve bitmek bilmeyen kini yüzünden hemen yanı başımızdaki bu coğrafyada oluk oluk kan akıtmışlardır. Türkler hiç bir zaman bu vahşeti yüzyılda geçse unutmayacaktır ve uğradığı soykırımın hesabını sormaya devam edecektir.’ dedi.

Azerbaycan Ordusu’nun son harekatla Dağlık Karabağ Bölgesini mezalim Ermenilerden geri aldığını belirten Aydın, ‘Türkler kendilerine saldırmayan kendilerine dokunmayan hiç bir güce el uzatmaz ancak var olan haklarından da asla vazgeçmez. Dağlık Karabağ bugün Azerbaycan’ın yeniden hâkimiyetine geçerek olması gereken ülkenin sınırları içerisindedir. Azerbaycanlı kardeşlerimiz burada barış ve huzur içerisinde yaşamlarını sürdürmeye devam edecektir. Büyük Türk Milleti de Tanrı Dağı’ndan Kafkaslara değin var olduğu gücünü bütün cihana haykırmaya devam edecektir” diye konuştu.

Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Alp’te ülkücülerin Ermeni vahşetinin yaşadığı Hocalı’yı hiç bir zaman unutmayacağını söyledi

Başkan Alp, ”Dağlık Karabağ ve Hocalı Azerbaycan toprağıdır ve dün yapılanlar bugünde aynı düşünce ile sergilenmek istenmektedir. Ancak kudretli Türk devleti ve Azerbaycan bu haksızlığa her zaman karşı çıkacaktır, Dağlık Karabağ Azeri kardeşlerimizindir. Bugün sergilediğim fotoğraflarla Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarına ortak olmak istedik ve hiç bir zaman bu vahşet unutulmasın dedik’ ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı