Dünya

Ermeniler Anadolu ve Azerbaycan’da İki Milyon Türk’ü Katletti

Prof. Dr. İbrahim Öztek’ten kapsamlı konferans

Prof. Dr. İbrahim Öztek “Dünden Bu Güne Türk’e Soykırım, Ermeni İhanetleri, Hocalı Soykırımı, Ege ve Akdeniz’de Yükselen Tansiyon” konulu konferans verdi.

Türk Eğitim – Sen 6 Nolu Şube Başkanı Sami Çelik’in Balkanlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eryetiş’in ev sahipliğinde düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantıya üniversite hocaları dahil yüzlerce eğitimci katıldı. 

Öztek, bu kapsamlı konferansında, dünyanın güncelini oluşturan olayları özetleyerek, 300 görüntülü belge eşliğinde gerçekleri şöyle sıraladı:

Türkler Dünya kurulduğundan günümüze, üç kıtada büyük imparatorluklar kurdular. Son iki yüz yılda ise gerilemeye başladık. Doksan üç harbinden sonra Balkanlarda ve Kafkaslarda Osmanlı Devletinin aldığı yenilgiler, tüm Türk Dünyasını çok kötü etkiledi. Balkanlarda, Girit’te, Kırım’da, Kafkaslarda ve Orta Asya’ya uzanan coğrafyamızda ağırlıklı olarak Rus ve Çin’in katliamları ile 60 milyon soydaşımız soykırıma uğratıldı. Bu soykırımlar 21. Yüzyıla girerken Kıbrıs, Bulgaristan, Bosna, Irak ve Suriye’de de devam etti. Çin’de Doğu Türkistan’daki soykırım ise halen sürmektedir. Şu kadarını söyleyeyim ki, Dünyanın gözleri önünde 30 milyon soydaşımızın insan olma hakları ellerinden alınmıştır.

Osmanlı devrinde Milleti sadıka denilen, dinlerinde dillerinde iş ve sosyal yaşamlarında tamamen serbest bırakılan Ermenilere gelince: Bunlar kendi devletlerini ve bin yıl birlikte yaşadıkları komşularını sırtlarından hançerlemişlerdir.

Rus Çarı Petro ve Çariçe Katerina’dan itibaren Türk’e ihanet için hazırlanmışlar, Anadolu ve İran’dan alınıp Azerbaycan toprağına ve Karadağ’a yerleştirilmişlerdir. 1905 yılından itibaren de Rus, İngiliz ve Fransızlarla birleşerek, Azerbaycan ve Anadolu’da çok büyük katliam ve soykırımlar yapmışlardır. 1917 yılında 40 bin Azerbaycanlı soydaşımız katledilmiş, 30 Mart 1918 günü yalnız Bakü’de 17 bin soydaşımızı öldürülmüştür. Bunun üzerine Ermeni ve Ruslara karşı destanlar yazan Kafkas İslam Ordusu harekatı düzenlenmiş, İstiklal savaşımız günlerinde de Kazım Karabekir Paşa bu hainlere gereken dersi vermiştir. 

Kana doymayan bu hain millet, 25-26 Şubat 1992 günü Hocalı soykırımını gerçekleştirmiştir. 1975 yılında kurulan son Ermeni çetesi ASALA ise o günlerde 40 diplomatımızı katletmiş, Maalesef bu katillerden hiçbiri ise ceza almamıştır.
Ermeniler son yıllarda yaptıkları Türk düşmanlığını ileri derecede artırmışlar, kendilerine Türk’ler tarafından yapılmış soykırım yalanlarını da 40 kadar ülke parlamentolarına inandırmışlardır. Bunlara Rusya ve Amerika da dâhildir. Hele hele çok içten kucakladığımız Venezüella parlamentosu da bunlardan biridir. Bunca kollamamıza rağmen Filistin bile 2015 yılında Ermeni soykırımı pulu çıkartmıştır.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Amerikan senatosu Ermeni soykırımı tasarısını kabul etti. Şimdi iş, ABD başkanı Donald Trump’un imzasına kaldı. Trump bunu imzalamayacak. Tabi karşılığında Türkiye’den neler isteyeceğini Allah bilir.
Prof. Dr. İbrahim Öztek, Ermeni yalanlarına karşı gerekli mücadeleyi yapmıyoruz. Ermeniler Dünyanın her tarafında 150 ye yakın soykırım anıtları diktiler. Son derece sistemli çalışıyorlar. Amaçları Türkiye’den tazminat ve toprak kopartmak, hâlbuki Türkiye’de çalışan ve Türk çocuklarına dadılık yapan Ermeni hanımlar, her yıl ülkelerine 2 – 3 milyar dolar para götürüyor ve ekonomilerini ayakta tutuyorlar dedi.
Bu soykırımın Ermenilere değil de Türklere yapıldığını Amerika da, Rusya da bal gibi biliyor. Fakat Türkiye’yi zayıflatma yollarından biri olarak bunu kullanıyorlar. Olun için ABD senatosunun kararını “yok hükmünde” sayamayız. Arkası çorap söküğü gibi gelir.   

Öztek, sözlerine şöyle devam etti: Tehcir olayı dâhil bizim nefsi müdafaa yaptığımızın pek çok kanıtı vardır. Bu kanıtları tüm dünyanın gözüne sokmamız gerekiyor.

1.1923 yılında Bükreş’te yapılan Ermeni kongresinde Ermenistan’ın ilk başbakanı Yohannes Kaçaznuni suç bizde diyor.

2. Birinci Cihan savaşı günlerinde Osmanlı Devletinin Genelkurmay Başkanlığını yapan General Paul Bronsart von Schellendorf 1915 te doğu cephesinde gözlemlerini kaleme almış ve Türk’lerin masumiyetini ortaya koymuştur.

3. Anadoluda bir Ermeni devleti kurmak için görevli olarak ABD tarafından bölgeye gönderilmiş olan Orgeneral James Guthrıe Harbord’un raporu Türklerin kesinlikle böyle bir düşüncede olmadıklarını göstermiştir.

4. Amerikalı tarihçi Prof. Dr. Stanfort Shaw, Guenter Lewy, Michael Gunter, Edward Erickson, Steve Cohen ve Justin McCarthy gibi ABD’li senatör ve bilim adamları adımıza büyük mücadele vermiştir.

5. ABD başkanlarından Reagan’ın danışmanı hukukçu Bruce Feın 1998 yılında Amerikan arşivlerini araştırdığımda ;  “Ermenilerin 2.000.000 Müslüman Türk’ü öldürdüklerini gördüm”  şeklinde beyanat vermektedir.

6. Türkkaya Ataöv, Turan Yazgan, Şükrü Server Aya, Yusuf Halaçoğlu Halaçoğlu gibi Türk bilim adamları ve daha nicelerinin bu konuda yapmış oldukları araştırmaları mevcuttur. 

7. Fransız Pierre Lyautey’in “Orta Doğu Dramı ve Fransa’nın rolü” isimli 1924 basımlı kitabında Fransızlarla bir olup Anadolu’da Türk Kürt katliamı yapan Ermenilerin ihanetini anlatmaktadır.

8. Fransız yazar Yves Benard kitabında, Ermeni soykırımı yoktur diye yazıyor.

9. Rus Yarbay Tver Dohlebov’un kaleme aldığı “Gördüklerim Yaşadıklarım isimli kitabı Genelkurmay yayımıdır.
1948 BM. kararları böyle bir soykırımın olmadığına işaret etmektedir. Birinci dünya savaşı sonrası Soykırım iddiaları üzerine Malta’ya götürülüp yargılanan tüm bürokrat ve subaylar, burada yapılan mahkemede beraat etmişlerdir.
Bunlar gibi daha nice araştırma ve kitaplar vardır ki, bu belgelerin içeriğini hem bizim vatandaşlarımız, hem de Türk dost ve düşmanlarının bilmesi gerekir.

Doğu Akdeniz’de bulunan yeni petro – gaz havzalarının dünyanın en büyük rezervlerine sahip olunduğu belirlenmiştir. Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi arkalarına aldıkları AB ve ABD güçleri ile münhasır bölge denilen denizlerdeki ekonomik çıkar bölgelerine de adeta el koymaya kalkışmışlardadır. Rumlar Kıbrıs’ın güneyinde petro – gaz havzalarında arama izni verdiği ülkelerle de Türkiye’yi karşı karşıya getirmiştir. Bölge emperyal güçlerin güç gösterisine dönüşmüş ve Doğu Akdeniz’de 12 ülkeye ait 60 savaş gemisi birbirine gözdağı verme peşindedir. Bugün için Dünyamızdaki geçerli enerji maddesinin % 70’i bizim bölgemizde olup, 70 yıl daha Dünya bu maddeyi kullanacaktır. Onun için bir damla petrol, bir damla kandan kıymetli olmuştur. Bölge yüz yıl daha petrolün bedelini kanla ödeyecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı