Manşet

Eski Milli Futbolcu Colin Kazım

Eski Milli Futbolcu Colin Kazım’a sosyal medya üzerinden ırkçı saldırıda bulunuldu.
Söz de medeniyet propagandası altında insanlığa ders vermeye kalkışan Avrupa’dan sık sık yükselen bu dalgaya Colin Kazım da eklendi.
İngiliz asıllı Türk futbolcu ya çok sayıda destek gelirken saldırıya karşı cevap olarak, ‘’Türk olmaktan gurur duyuyorum’’ şeklinde yanıt verdi.
İngiltere Championship takımlarından Derby County forması altında mücadele veren eski milli oyuncu Colin Kazım Richard ırkçılığa maruz kalırken İngiliz asıllı Türk oyuncu gördüğü destek sonrasında “Türk olmaktan gurur duyuyorum” mesajı paylaştı.

Futbol yaşamını İngiltere’nin Championship Ligi takımlarından Derby County’de sürdüren Colin Kazım Richards, sosyal medya üzerinden çirkin sözlere maruz kaldı.

34 yaşındaki deneyimli futbolcuya, siyahilere ve Pakistanlılara hakaret etmek amacıyla kullanılan “Paki” kelimesi yazıldı. Derby County kulübü de bir açıklama yaparak söz konusu olayın ardından ırkçılığa karşı durduklarını ve futbolcularını desteklediklerine dair beyanat verdi.

Kulüpten yapılan resmi açıklamada, “Colin Kazım Richards bu yaşta çocuğuna ırkçılığın neden hala olduğunu anlattı” ifadeleri yer aldı.

Destek Milli Hesaptan
Son derece çirkin olayın ardından resmi milli takım hesabı “Toplamda 43 defa Millî formamızı giyen Kazım Kazım’a yapılan ırkçı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yanındayız” mesajı yayınladı.

Tecrübeli futbolcuda “Türk olmaktan ve Ay Yıldızlı bayrağımdan her zaman gurur duydum ve duymaya da devam edeceğim…” desteğe teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı