Manşet

Genel Başkan Kılıçdaroğlu Sosyal Medyadan Paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sadece eleştirdiği ancak yapmak istedikleri icraatlarına dönük herhangi bir eylemde bulunmadığı eleştirileri, tartışmaları sürekli eleştiri konusu olmuştu. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi’nden son dönemde sık sık iktidara geldiklerinde yapılacak işler kamuoyu ile paylaşılmaya başladı.

Kılıçdaroğlu’nun, işte iktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız! başlıklı sosyal medya paylaşımında partisinin iktidara geldiğinde yapacağı işler sekiz maddede sıraladı. İşte, o maddeler:

O maddeler şöyle:


1- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası’nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

2- Esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silerek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

3- Bir kararname ile esnafın kira spotaj vergisini kaldıracağız.

4- Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde takside bağlayacağız.

5- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda anaparayı makul taksitlere böleceğiz.
6- Beşiktaş’taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faiziyle birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

7- 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını, faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

8- Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı