Manşet

Gıda Sorunuyla Karşı Karşıya Kalabiliriz

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
“TARIM DA EN AZ NEFES KADAR ÖNEMLİ
ÇİFTÇİNİN GİRDİLERİ DESTEKLENMELİ”

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, tarımın öneminin her geçen gün daha da artacağını söyleyerek, “Savunma sanayimiz ne kadar stratejikse, sağlıkta solunum cihazı-maskeler ne kadar stratejikse, gıda da en az onlar kadar stratejik ve gerek destek verilmelidir” dedi.

Yaşar, eğer gerekli tedbirler alınmaz, çiftçiye yeterli destek verilmez ise ilerleyen günlerde gıda sorunuyla karşı karşıya kalınabileceğini belirtti.

“Çiftçilerimizin girdileri bir an önce desteklenmeli” diyen Yaşar, mecliste yaptığı konuşmada virüs salgını sebebiyle zor günlerden geçildiğini hatırlatarak, “Birçok sektörde sıkıntı var. Peyderpey aşılmaya çalışan sorunların çözümünde yeterli adımlar atılamıyor. Tarıma gereken önem ve destek bir an önce verilmezse ciddi sorunlarla karşılaşabiliriz” diye konuştu.

“HARCAMALARIMIZIN ÖNEMLİ BİR KISMI GIDA”
Çiftçinin ekim zamanı geldiğinin altını çizen Yaşar, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi:
“Çiftçimize bugüne kadar sağlanan destekler tabi ki önemlidir. Ancak ekim zamanı başladı ve bu konuda daha ileri adımlar atılmalı. Çiftçilerimizin girdileri de mutlaka desteklenmeli. Savunma sanayimiz ne kadar stratejikse, sağlıktaki o gördüğünüz solunum cihazı ne kadar stratejikse, o maskeler ne kadar stratejikse, gıda da en az onlar kadar stratejik. Bugün harcamalarımızın önemli bir kısmının gıda olduğunu söylememe gerek yok.

“ELİMİZDEKİNE GÜVENMEYELİM”
Elimizdeki stoklar bizi götürüyor olabilir; ancak biz tarımda çok ciddi ithalatla karşı karşıyayız. Burada tek tek bunları sıralamayalım. Çiftçinin girdilerini de desteklemeliyiz; mazot fiyatını, gübre fiyatını özellikle ham maddeye katkı sağlayalım ki gıda güvenliği açısından ülkenin önümüzdeki günlerde çok ciddi problemleri olmasın”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı