Genel

Gökhan Durmuş

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane’nin sabırsızlıkla beklediği kamu yatırımlarından bir tanesi olan Yeni Zigana Tüneline artık metreler kaldı. Dünyanın ikinci, Avrupa’nın birinci çift tüp geçişli en uzun tüneli olacak Yeni Zigana, Gümüşhane’nin bir bakıma sahile açılan yeni kapısı olacak.

Gümüşhaneli vatandaşlarda bölgeye yapılan bu devasa yatırımdan duydukları memnuniyeti dile getirirken sosyal medya paylaşımları ile de bu memnuniyetlerini sergiliyorlar.

Kelkit Kurufasulye Üreticileri Birliği Başkanı Gökhan Durmuş’ta bu gerçeğin altını çizerek Yeni Zigana Tünelinin bölgeye büyük bir dinamizm kazandıracağını söyledi.

Kelkit’ten Trabzon’a hareket halinde iken halen kullanılmakta olan Zigana Tüneli resmini paylaşan Durmuş, ‘Şimdi gözümüz yeni Zigana’da. Ulaşım ve altyapı gerçekten önemli bir yatırım. Yeni Zigana hizmete girdiğinde bölgenin de Gümüşhane’nin de çehresi değişecektir. Buradan hepimiz karlı çıkacağız. Gümüşhane sahile daha çabuk inecek, sahilden iç bölgelere daha çabuk ulaşım sağlanacaktır. Ekonomik anlamdaki bölge ekonomik göstergelerinde böylelikle bir yükselmesinin izleri yine bu devasa yatırımla gözlenecektir. Şehir bilindiği üzere verimli topraklar bir o kadar pazar payı yüksek ürün çeşitliliğini yetiştirebilecek potansiyele sahiptir. İşte bu Allah vergisi zenginliklerimiz sahil şeridiyle ve hatta oradan da ülkemizin en ücra köşesiyle buluşturulacaktır. Böylelikle kazanan Gümüşhane, Karadeniz Bölgesi ve güzel ülkem olacaktır” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı