Manşet

Gözyaşları Arasında Uğurlandılar

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABER

Bursa’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Muratcan Kaya ve Kağan Talip Tığlı İstanbul Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandılar.

BABA KAYA METANETİNİ KORUDU

Kazada vefat eden Muratcan Kaya’ın babası Mehmet Akif Kaya metanetini korumaya çalıştı. Başsağlığı dileklerini aldı.

CENAZEDE YOĞUN KALABALIK
Fatih Camii avlusunu erken saatte dolduran İHH Gönülleri, Gümüşhaneliler ve cenazeye iştirak edenler öğle namazına kadar okunan Kur’an tilavetini dinlediler.


ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI
Cenaze töreninde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Gümüşhanespor Eski Başkanı Kurban Karagöz, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan, ENERJİ AŞ Genel Müdürü Yüksel Yalçın, İHH Başkanı Av. Bülent Yıldırım, Fatih Müftüsü Fatih Baş’ta yer aldı.

CENAZE NAMAZINI MÜFTÜ BAŞ KILDIRDI
Muratcan Kaya, Kağan Talip Tığlı ve avluda bulunan cenazeler için namazı İlçe Müftüsü Fatih Baş kıldırdı. Baş, namaz öncesi cemaate seslenerek bir konuşma yaptı, helallik istedi, kazada vefat eden isimlerin yaptığı hayırlı işlerden söz etti.

GIYABİ CENAZE NAMAZI DA KILDIRILDI
Kazada vefat eden Yusuf Talha Göktaş ve Tarık Kesekçi için de gıyabi cenaze namazı kılındı.

SOYLU: BİZ MÜSLÜMANIZ BİZ TESLİMİZ
Cenazen namazlarının kılınmasının ardından İçişleri Bakanı bir konuşma yaptı. Soylu, ‘Biz Müslümanız, biz teslimiz Her sabah namazında sana inanır sana teslim Oluruz diye dua ediyoruz. Allah ailelerine sabırlar ihsan eylesin. Bu dört kardeşimizide yakından tanıyoruz. Hep mazlumun mağdurun yanında olduk, oldular. Yaptıkları iyiliklere biz şahidiz Allah’ta şahit olsun, Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi.

İHH BAŞKANI KAYA
Vakıf Başkanı Bülent Yıldırım’da duygu dolu bir konuşma yaparken, ‘’Çok cenazelere katıldım, böyle kalabalık görmedim. Yurdun her bir yerinden dünyanın her bir yerinden mesaj yağıyor, Herkesin selamı var’’ dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Muratcan Kaya’nın cenazesi Bağcılar Kirazlı, Kağan Talip Tığlı’nın cenazesi Karacaahmet Mezarlığına toprağa verilmek üzere uğurlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı