Manşet

Gümüşhane Doğal Felaketlere Hazırlıklı mı

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU İzmir depremi bu soruyu bir kez daha hatırlattı? Türk Kızılayı Gümüşhane Şube Başkanı Naim Ağaç, derneğin çalışmaları hakkında GÜNDOĞUMU’na açıklamalarda bulundu.

Ağaç, kan bağışı, stoklanması, lojistik destek başlıkları arasında önemli bilgiler verirken, şehrin olası doğal felaketlere hazırlıklı olduğunu ifade etti.

GÜMÜŞHANEDE KAN BAĞIŞI

Başkan Ağaç, kan bağışı konusunda Gümüşhanelilerin duyarlılığına teşekkür ederken, ‘Devamlı kan bağışında bulunan Gümüşhaneliler de var’ dedi.

İKİ BAŞLIKTA FAALİYET YÜRÜTÜLÜYOR

Ağaç, Türk Kızılayı olarak iki başlıkta hizmet verdiklerini bunların dernek ve kan bağışı merkezi olduğunu söyledi

TOPLANAN KANLAR TRABZON’DA MUHAFAZA EDİLİYOR

Toplanan kan’ın Trabzon merkezli stoklandığını belirten Ağaç, ‘Gümüşhane Trabzon arası bir saat bağışlanan kan’ın muhafazası zamanında yerine ulaştırılması konusunda hiç bir sıkıntımız yok’ diye konuştu.

Ağaç, lojistik destek üssünün ise Erzurum olduğunu belirtirken, ‘Türk Kızılayı sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde canla başla mücadele veren bir kuruluştur. Allah korusun Gümüşhane olası bir doğal felaketle karşı karşıya kalsa bile Türk Kızılayı sadece kan gereksinimi değil, diğer ihtiyaç noktasında da daima hazırdır. Erzurum’daki mobil araçlarımız daima hizmete hazır, anında cevap verebilecek imkana sahiptir’ ifadelerini kullandı.

AĞAÇ’TAN ÖNEMLİ HATIRLATMA

‘Türk Kızılayı vatandaşın mağdur olmaması adına her türlü ihtiyacı anında temin noktasında gereken hassasiyeti göstermektedir. Bizlerde halk olarak bu durumu sürekli destekler pozisyon da olmalıyız. Sadece kan toplamıyoruz Allah Korusun bir felaketle karşı karşıya kaldığımızda çadırı, ısıtıcısı, kumanyası, diğer ihtiyaç malzemeleri de her an gereksinim arz etmektedir. Ben Gümüşhanelilerinde, tüm Türkiye’nin de yeteri kadar duyarlılık gösterdiğine inanıyorum nitekim İzmir’de yaşanan deprem sonrası şehirde her ilden görülen plakalar bunun apaçık göstergesi olmuştur’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı