Genel

Gümüşhane GÜSİAD’tan ne isteyecek?

AB iş geliştirme merkezi raporu bekleniyor

Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği Başkan Yüksel Yalçın ve beraberindeki heyetle birlikte geçtiğimiz hafta içerisinde bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gümüşhane’ye geldi.
Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ziyaretlerde bulunan GÜSİAD heyeti daha sonra Süleymaniye Bölgesinde incelemelerde bulunmuştu.
Yapılan görüşmeler sonunda Gümüşhane’ye dönük İstanbul kanadından yapılacak yatırımlarla ilgili kısmı ise Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’a sorduk.
Akçay, görüşmeler noktasında ortaya çıkan iyimser havanın eyleme geçmesini beklediklerini ifade ederken, ‘Odamız şimdi AB işbirliği geliştirme merkezi kapsamında hazırladığı raporun sonucunu bekliyor. Bu ne demek? Bu şehre yatırım olarak neler yapılabilinir, bu raporun sonunda görme fırsatı bulacağız. O raporun içeriğini Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği’nin muhtemelen Eylül ayı içerisinde İstanbul’da yapacağı toplantıda açıklama fırsatı bulacağız’ dedi
Akçay, raporun içeriği hakkında detaylı bir açıklamada bulunmazken bazı başlıkları GES (Güneş Enerji Sistemi), İnşaat ve yapı malzemeleri olarak olabileceği noktasında öngörüde bulundu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı