ManşetRöportaj

Gümüşhanede Yerel Yönetim Anlayışına Örnek Oluyoruz

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Gümüşhane merkez Arzularkabaköy Beldesi Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, beldenin çehresini yeniden değiştirmeye kararlı görünüyor.
Göreve geldiği 2019 yılından bugüne geçen iki yıla yakın süre içerisinde başdöndüren hizmetlere imza atan Tanış, herkesin ayakta alkışlayacağı insancıl yönüyle de takdir görecek dev bir hizmetin daha kapısını aralıyor…

KARAYOLLARIYLA GÖRÜŞMEDE YOL 8 KİLOMETREYE ÇIKIYOR
Yıllardır kanayan yara hale gelen ve merkez beldenin içerisinden geçen karayolunun daha elverişli hale getirilmesi adına Karayolları Bölge Müdürlüğü ile sürekli görüşen Başkan Tanış, güzergahı 8 kilometreye çıkartacaklarını kaydetti. Tanış ‘Bu proje hem insancıl hem de turizm noktasında bugüne kadar adım atılmış çok önemli bir projedir’ dedi.
Tanış, beş kilometrelik yol güzergahında bölünmüş yol çalışmasıyla birlikte mesafenin 8 kilometreye çıkacağını ifade etti.

BAKAN ADİL KARAİSMAİLOĞLU GELİYOR
Arzularkabaköy Beldesi Belediye Başkanı Tanış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun söz konusu proje için beldeyi ziyaret edeceğini ifade ederken, ‘Pandemi durumu bu ziyareti şuan mümkün kılmıyor ancak en geç iki ay içerisinde sayın bakanımızı burada ağırlamayı düşünüyoruz’ dedi.

İKİ İLÇE BİR ŞEHRE ALTERNATİF YOL
Gümüşhane şehri yeni Zigana Tüneli ile ulaşım noktasında yeni bir seçenek oluştururken Başkan Tanış, Arzularkabaköy’den geçecek söz konusu yol ile Araklı, Yomra üzerinden Trabzon’a da alternatif güzergahın oluşturulacağını söyledi.
Başkan Tanış, ‘Burada bilindiği üzere bir fabrika hizmet veriyor aşağı yukarı her gün 100 ila 150 araç giriş çıkış yapıyor dolayısıyla diğer trafik yoğunluğu da söz konusu olduğu için inşallah proje tamamlandığında Arzularkabaköy’den geçen her vatandaşta her bakımdan rahatlayacak. Ayrıca bu güzergah Taşköprü yaylasına da iniyor dolayısıyla projemiz turizme de katkı sunacak’ dedi.


OTEL PROJESİNE ARA VERİLMEDİ
Belde sınırları içerisinde mevcut cezaevi nedeniyle mahkum yakınlarına kalacak imkanı amaçlayan otel projesi de Başkan Tanış’ın ajandasında. Tanış, projenin ihalesini beklediklerini söylerken, 25 ya da 30 yataklı olacak şekliyle inşa edilecek oteli beldeye kazandırmak istediklerini kaydetti.

CEZAEVİ YÖNETİMİ DE LOJMAN İSTİYOR
Başkan Çetin Rıza Tanış, cezaevi yönetiminin de beldeye personeli için lojman isteğinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

DOĞALGAZ DA GÜNDEMDE
Öte yandan Arzularkabaköy beldesine doğalgaz getirmek için arayışlar sürüyor. Belediye Başkanı Tanış, doğalgazın beldeye kazandırılması için prosedürün fazlalığına dikkat çekerek cezaevi, fabrika ve belediye başkanlığı olarak bu konuda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya geleceklerini söyledi.

ARZULARKABAKÖY’DE SOSYAL TESİSLER FARKINDALIK OUŞTURACAK
Başkan Tanış, beldede sadece altyapı değil sosyal faaliyetlerin de göze çarpan nitelikte olmasına önem verdiklerini söyledi. Tanış, halısaha başta olmak üzere önemli tesislerin beldeye kazandırılacağını ifade etti. Tanış, karayollarıyla müşterek yürütülecek 8 kilometrelik yol yapımı sonrası güzergahın düzenlemelerinin de sağlanacağını bildirdi.

TANIŞ: YEREL BELEDİYECİLİKTE ARZULARKABAKÖY ÖRNEK OLACAK
Belde halkının teveccühü ile 2019 yılında koltuğa oturan Tanış, şunları kaydetti:
‘Biz gerek belde halkının gerekse bu beldeyi ziyaret edecek her vatandaşımızın memnun kalacağı görmek isteyeceği bir yerel belediyecilik anlayışını sergilemek istiyoruz. Daha önce PTT hizmet binası, fırın gibi önemli hizmet ayaklarını beldeye taşımıştık. Şimdi TOKİ projemizle de toplu konut kapsamında önemli bir hizmete daha belde adına imzamızı attık, vatandaşa dediğimiz bu beldede yapabilecek tüm hizmetleri onların ayağına getireceğiz, Arzularkabaköy bu bakımdan yerel yönetim anlamında örnek olacak’ dedi.

-izinsiz kullanılamaz-

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı