GenelManşetRöportaj

Gündoğumu Sordu Aydın Akdeniz Yanıtladı

Trabzon yerel medyasına bir dönem damgasını vuran, Anadolu Ajansı Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan Gazeteci Aydın Akdeniz gündemi değerlendirdi.
Akdeniz, Gümüşhane gündemine ilişkin değerlendirmeleriyle de her zaman dikkat çeken manşetlere imza attı.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Trabzon şehrinin nabzını en iyi tutan gazetecilerden bir tanesi olarak bilinen Akdeniz, yaklaşan AK Parti il başkanlığı seçimlerine değinirken, Selahattin Çebi ve Haydar Revi arasında yaşanacak mücadele de Bakan Süleyman Solu’nun etkisi olup olmadığı sorusuna, ‘Sayın Revi, AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü gibi partisi tarafından önemli bir göreve getirildi. Sayın Süleyman Soylu’da artık bu seçimlerde çok taraf olmaz diye düşünüyorum. Yerel medya bu konuya değinse de Sayın Soylu artık Türkiye geneline hitap eden bir siyasetçi konumundadır bundan sonra belki de Cumhurbaşkanlığına aday olabilir. Diyeceğimiz odur ki bu il başkanlığı seçimlerine müdahil olmaz diye düşünüyoruz’ dedi.

TRABZONSPOR İLK ON SIRADA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜR
Her zaman olduğu gibi Trabzonspor’a ilişkin düşüncelerini sorduğumuz Gazeteci Akdeniz, ‘Bu sezon da bana göre Trabzonspor için sezon sona ermiştir. Geçen sene sergilenen performans mumla aranılmaktadır. Çok fazla bir şey değişmez ilk on sırada kendisine yer bulacağını düşünüyorum. Trabzonspor için bugüne kadar ortaya koyduğumuz eleştirisel bakış açısının ve düşüncelerinin ise gelinen noktada bizleri haklı çıkardığı için de oldukça üzgünüz’ ifadelerini kullandı.

GİRESUNSPOR SÜPER LİGE YÜKSELİRSE REKABET ARTAR
Öte yandan TFF 1. Lig de zirvede yer alan Giresunspor’un performansını değerlendiren Akdeniz, ‘Bizim faal olarak, etkin olarak gazetecilik yaptığımız yıllarda Giresunspor Trabzonsporla aynı lig de mücadele veriyordu. Trabzon’a yakın ilçelerde Trabzonspor sevgisinin hala devam ettiğini biliyoruz ne ki Giresunspor küme düşünce Trabzonspor’a bakış açısı bir ara değişir gibi oldu ancak Giresunspor’un da yer alacağı süper lig bence çok daha rekabetli ve mücadele gücü yüksek bir hale gelir. Netice de Türk futbolu kazanır’’ dedi.

MESUT ÖZİL SONUNDA DOĞRUYU GÖRDÜ
‘Bilindiği gibi Mesut Özil Fenerbahçe’ye transfer olacak son durum nedir tam bilmiyorum ancak Avrupa’da deneyim kazanmış Türk futbolcularının lige heyecan ve kalite getireceğini düşünüyorum ve fakat Mesut Özil’de gerçeği gördü demek istiyorum. Bilindiği gibi Özil, Türk Milli takımı yerine Alman milli takımı tercih etmiş ve eleştiri almıştı ve dahası İngiltere’de ve Almanya da top koşturduğu kulüplerde haksız eleştirilere maruz kalmıştı şimdi doğruyu gördü; ne olursa olsun Mesut Özil için Türkiye doğru bir adres oldu’

GÜMÜŞHANE MUTLAKA KENDİ İÇERİSİNDEN SİYASETÇİ ÇIKARMALI VE O SİYASETÇİNİN ÇOK ÖZEL PROJELERİ OLMALIDIR
Gümüşhane üzerine ve beklentiler bölümüne de ekleme yapan Aydın Akdeniz, çok önemli konu başlıklarının altını çizdi. Akdeniz, şunları söyledi:
‘Gümüşhane şehrine bakış açımız hiçbir zaman değişmedi. Trabzon sokakları olsun, geldiğimiz topraklar olsun Türkiye geneli olsun Gümüşhane sevgisi apayrı bir duygudur. Ben bir gazeteci olarak 2021 yılında Gümüşhane’nin kendisini daha ileriye taşıması için kendi içerisinden siyasetçi çıkarması Gümüşhaneli siyasetçinin öncelikli olması gerektiğine inanıyorum. Ve o siyasetçi Gümüşhane’yi daha ileriye taşıyacak olan çok özel projelere de imza atmalarını istiyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde de bunu başarabilir diye düşünüyorum gerçekten Gümüşhane bugünkü konumundan çok daha iyi olmalıdır, Gümüşhane daha iyisini hak ediyor’

BANA TARIM UZANI DERLERDİ
BELEDİYE BAŞKANLIĞININ EN DOĞRU HAMLESİ KUŞBURNU OLDU

‘’Son dönemde Gümüşhane belediye başkanlığının kuşburnu ile ilgili hamlelerini gerçekten önemli buluyor ve takdir ediyorum. O dönemlerde bu potansiyelin değerlendirilmesini kuşburnunun ihmal edilmemesini defaatle yazdım. Şimdi çoğu dostlarım bugün ne kadar doğru bir iş yaptığımı bana ifade ediyorlar. Bana hatta tarım uzmanı bile derlerdi. Fabrikanın başarısı Gümüşhane için yeni bir şanstır. İlgilileri kutluyorum’

TRUMP HAYATININ YANLIŞINI YAPTI
Sözlerini ABD’de başkanlık seçimi sonrası kaybeden başkan Donald Trump’ın provakatif sözlerini değerlendiren Gazeteci Akdeniz, ‘Trump hayatının yanlışını yaptı. İşte demokrasi ve uygarlık sözcüğünü ağızlarından düşürmeyen ABD’nin hali gördük işte ne hale düştü, dünyanın gözü önünde nasıl saygınlığını zedeledi’ diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı