Manşet

Gurbetçiler Ne Diyor?

GÜMÜŞHAE / GÜNDOĞUMU 1960’lı yılların başında Almanya’ya giden Türkler, her bakımdan yeni bir yaşamın başlangıcı için kendilerine bir yol seçtiler…

Kimine göre acı vatan, kimine göre ekmek parası kimine göre daha iyi koşullar adına gidilen kilometrelerce yolun üzerinden yaklaşık yarım asır geçti.

Gümüşhaneli Gurbetçi Ömer Taşçı’da 1973 yılında Almanya’nın yolunu tutan isimlerden. Gümüşhane merkez Arzularkabaköy beldesi nüfusuna kayıtlı Öömer Taşçı duygularını Gündoğumu Gazetesiyle paylaştı. Şimdi yılın belli başlı dönemlerinde Türkiye’ye dönüş yapan Taşçı, ‘Almanya’da eski huzur yok, iki ülke birleşti o huzur ortadan kalktı. Eskisi kadar olmasa da ırkçı saldırılar devam ediyor. Tabi bunun yanı sıra bazı durumlarda buradaki imkanlardan daha avantajlı. bugün Almanya’ya gitmek için bir neden var mı desek çok inandırıcı olmaz ancak kuşağın bir bölümü artık Almanya’da bir bölümü de burada yaşamak istiyor’ diye konuştu.

GÜYAD Başkan Yardımcısı Muammer Korçil’de ‘Köylümüz sayın Ömer Taşçı’ya hoş geldin dedik, sağlık ve afiyetler diledik’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı