Manşet

Gümüşhane Gündoğumu İçin Ne Dediler?

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği (GÜYAD) Yönetim Kurulu ve Gümüşhane Dernekler Federasyonu Eski Genel Başkanı Tahsin Söğüt, Gündoğumu Gazetesinin yeni yayın dönemine yenilenen sayfasıyla girmesinden dolayı İmtiyaz Sahibimiz Veli Yılmaz’ı kutladı.
Başkan Söğüt, mesajında İstanbul’da Gümüşhane şehri adına kurulan ilk gazete olma vasfını taşıyan Gündoğumu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz’ı tebrik ederken şunları söyledi:
‘Gurbetteki sesimiz, soluğumuz olan Gündoğumu yayın hayatına başladığı 14 yıllık süreç içerisinde Gümüşhanelilerin nefesi oldu. Hiç kuşkusuz Gümüşhane’yi, Gümüşhanelileri her zaman memleketlerinden haberdar etmişlerdir.

HABER DENİLİNCE GÜNDOĞUMU
Gündoğumu Gazetesinin isminden de anlaşılacağı üzere Gümüşhane yerel basın içerisinde özel bir yeri olduğuna inanıyorum. Magazinden sanata, spora, siyasetten, ülke gündemine ve hatta gazetenin slogan olarak kullandığı sıradan değil sıladan haberlerle haber denilince daima akıllara Gündoğumu gelecektir.

Kuşkusuz öyle bir zaman dilimine girdik ki gazetenin gücü medya yapılanması kaçınılmaz olarak kendisini belli etmeye, etkisini dünden çok daha fazla göstermeye başladı. Yazmanın, araştırmanın, gerçekleri bulup ortaya koymanın bir yanlışı düzeltmenin pek tabi olarak bir sınırı da yok.
*
Gündoğumu Gazetesi; işte bu anlayış ve sadece habercilik yapma felsefesi ile bütünleşti. Gümüşhane şehrini güçlü bir şekilde İstanbul’da temsil etme adına yola koyuldu, yol haritasını çizdi.
*
Ömrünün büyük bir bölümünü STK cephesinde geçirmiş bir isim olarak diyorum ki; her daim yanımızda olan Gündoğumunu bundan böyle ömrüm vefa ettiği sürece takip etme gayreti içerisinde olacağım.
Bu duygu ve düşüncelerle Gündoğumu Gazetesi’nin yeni yayın döneminde hazırlamış olduğu yeni sayfasının başta Gümüşhane olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve devletimiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyor; İmtiyaz Sahibi Sayın Veli Yılmaz’ın şahsında tüm çalışanlarına selam ve saygılarımı sunuyorum’.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı