Kılıçdaroğlu ABD'de

Meclise sunulan başörtüsü teklifi tartışmaları arasında ABD’ye giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini TELE 1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat değerlendirdi.
Ankara stüdyosunda Gazeteci Zeynel Lüle’ye konuk olan Yılmaz Polat, programlanan ziyaretin zamanlama bakımından yanlış olduğunu söyledi.
Polat nedenini ise ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimler olduğunu muhatap olarak senatör ve muhatap bulamayacağı olarak ifade etti.
Polat, TELE 1’in ABD’deki gelişmeleri Türk kamuoyuna en iyi şekilde aktaran yayın organı olmasına rağmen ziyaret programında yer almamasını da üzüntüyle karşıladığını bildirdi.
TELE 1Washıngton Temsilcisi Polat, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin partinin ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın bulunmadığı sırada planlanmasının da talihsizlik olarak niteledi.
Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine ilişkin zamanlama açısından tuzak mı kuruldu? Sorusunu köşesine de taşıdığını kaydeden Polat, ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyareti önemli, önemli yerlerde konuşacak ancak iktidara talip en yakın isim olarak ABD’ye her ne kadar politikaları kabul görmese de ben buradayım, sizin muhatabınız benim demesi gerekirdi’ dedi.
Polat, CHP’nin Eski Başkan Obama’dan randevu talebinin ise karşılık bulmadığını ifade ederken, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 2013 yılında gerçekleştirdiği ziyaretin daha çok ses getirdiğini sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu