‘’Gerçeğe Uyanış’’

Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği, T.C İçişleri Bakanlığı -Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle “Gerçeğe Uyanış” adlı tiyatro oyununun son hazırlıkları tamamlandı.


‘’Gerçeğe Uyanış’’ adlı oyunun prömiyeri, 1 Ağustos pazartesi günü, saat 20.00’da TDT - Trabzon Haluk Ongan sahnesinde gerçekleştirecek. Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçısı Mahir Elvan’ın yazdığı oyun; gençleri yasaklı madde kullanımından uzak tutmayı ve ailelerini tiyatro aracılığıyla bilinçlendirmeyi amaçlıyor. 


Ses kumandayı  Murat Emre Çakmak, ışık tasarımcılığını Adem Öztürk, dekor tasarımcılığını Barış Çolak, Sivas Devlet Tiyatrosu sanatçısı Serkan Yanar’ın da rejisini üstlendiği oyunda, şehrin sevilen ve aralarında profesyonel oyuncularında yer aldığı ana cast; Baba: Murat Aşar, Anne: Songül Natır, Hasan: Deha Beşyıldız, Zeynep: Simge Uzun, Mehmet: Cemre Can Aydın, Baronlar: Ahmet Parmak, Emir Boz ve Ümit Şahin gibi isimlerden oluşurken; oyunda rol alan, arka oyun ekibindeki  isimler ise; Asiye Bıyıklı, Mira Ertaş, Sude Naz Fidan, Kaan Boz, Nihat Çakır, Dilek Gevrek, Duygu Güner ve İrem Kutluyıl’dan oluşturuldu. 


Trabzon’da kültürel ve sanatsal faaliyetlerini uzun zamandır  yürüten Trabzon Oda Tiyatrosu Derneği yöneticileri, bu anlamlı projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtirlerken, Yürüttükleri bu projeyi içinde bulunduğumuz ağustos ayı içerisinde, sanat sever Trabzon’un bir çok ilçesinde de  sergileyecekler. Asistanlığını Duygu Güner, müziklerini Özdeğer Bilgen’in yaptığı, topluma iyi ve güzel bir şeyler katabilme düşüncesindeki tek perde, 70 dakika süren oyunun, önümüzdeki sahnelenme takvimi ise şu şekilde; 
01 Ağustos pazartesi, saat: 20.00’da  Haluk Ongan Sahnesi (Ortahisar)
03 Ağustos çarşamba, saat: 19.00’da (Çaykara)
05 Ağustos cuma, saat:19.00’da Erol Günaydın-Kültür Merkezi (Akçabaat)
8 Ağustos pazartesi, saat:19.00’da (Arsin) 
09 Ağustos salı, saat: 19.00’da  (Sürmene) 
10 Ağustos çarşamba, saat:19.00’da (Maçka)
ve 12 Ağustos Cuma, saat: 19.00’da (Tonya)

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu