Uğur Yenidoğan'dan Önemli Açıklamalar

Tarihçi, Yazar Uğur Yenidoğan vefa duygusunun insanlığın var oluşundan bugüne gerçek bir değer olarak durmaya devam ettiğini söyledi.
Entelektüel birikimi, Trabzon’da bulunan Gümüşhaneliler arasında en çok sevilen isim olarak öne çıkan Uğur Yenidoğan eğitimci karakteri ile öne çıkan isimlerden..
Son olarak Trabzon Gümüşhaneliler Derneği olağan kongresinde önemli bir sonuca imza atan Yenidoğan ‘’Bizim için önemli olan vefa duygusunun sarsılmaz inancı ve Gümüşhanelilerin verdiği onurla mücadeleye devam etmektir’’ dedi.
Sözü sahip olduğu ilkelerine ve Gümüşhaneliliğe getiren Yenidoğan şunları söyledi:
‘Abide kalabilmek çok önemlidir. Biz yaşamımız boyunca hep bunu ilke edindik. Trabzon’da Gümüşhaneliler adına bir mücadele veriyoruz. Kuşkusuz saygın ve birikimli insanımız var ama üzerine de koymak gerekiyor. Uğur Yenidoğan bu bakımdan şahsi değil çoğulcu düşünür. Gümüşhane ismi ne kadar özelse Trabzon’da Gümüşhane’yi taşımak o kadar önemlidir. Trabzon’u anlatmaya gerek yok bu şehirde dün gibi ayakta kalabilme adına verilen uğraşlar çok önemlidir her bakımdan çok zor bir şehirdir Trabzon,  mesela gitmek ister misiniz derseniz evet derler ama Trabzon’dan başka yerde de yaşamak ister misiniz deseler insanı hayır der böylesine enteresan bir atmosfer var burada ama biz Gümüşhaneliler işte böylense bir atmosferde burada mücadele veriyoruz. Bu bakımdan öncelikle vefa duygusunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu vefanın karşılığı da zaten Gümüşhaneli kalabilmektir. Bugün Uğur Yenidoğan olacaktır yarın bir başkası ama unutulmaması gereken tek bir gerçek var ki o da geride ne bıraktığınızdır yıllar sonra nasıl anılacağınızdır.’’ Dedi.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu