Tekke Özlemle Bekliyor

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Tekke Köyü yeniden belde olmanın hayali ile yaşıyor.
Son mahalli yönetimler yasası ile belde statüsünden ayrılan ardından mevcut belediye başkanlığını kaybeden Gümüşhane’nin merkez Köyü Tekke, hukuki arayışlarına devam ederken, köylüler gelecek sonuçtan umutlu olduklarını belirttiler.


Konuya muhatap başka yerleşim merkezlerinden gelen benzeri haberlerin varlığı Tekke sakinlerinin arayışlarını hızlandırırken konumu açısından önemli bir yerde bulunan köyün belediye statüsüne dönmesinin yeni bir dönemin de kapısının aralayacağı yönünde görüş bildiriliyor.


Köylüler, hak etmedikleri bir kayıpla karşı karşıya kaldıklarından söz ederken, ‘’Tekke, belde statüsüne belediyeye dönerse Gümüşhane adına da büyük kazanç olacaktır. Özellikle ekonomik zorlukların yaşandığı şu dönemde Tekke çalışanlar içinde alternatif bir yerleşim sahası olabilir diye düşünüyoruz. Belediye gelirse pek çok kazanım bizlere geri dönecektir buna inanıyoruz. Yatırımlarında önünün açılacağı kanaatimiz oldukça yüksek olacaktır. Bu mahal her bakımdan Gümüşhane adına büyük bir fırsat gibi durmaktadır. Gümüşhane ile daha entegre bir Tekke Beldesi bambaşka bir havayı estirecektir. Beklentimiz büyük, hakkımız olan belediyenin gelmesi ile Tekkenin çehresinin değişeceğini düşünüyoruz’’ görüşünü ifade ettiler.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu