Gümüşhane İçin Varım

İYİ Parti Kelkit İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Necdet İlhan partisinden milletvekili aday adaylığı için Ankara’da Genel Merkeze dilekçesini sundu.
Uzun süreden beri iddialı çalışmalar ve Kelkit vurgusu üzerinden mesajlar vererek siyasete atılan İlhan, sonu için umutlu konuştu.
Aynı zamanda Kelkit Ovası ve bölgeyi çok iyi bilen isim olarak tanınan Ziraat Mühendisi İlhan, tarım ve hayvancılık konusundaki iddialı söylemleriyle öne çıkıyor.

NECDET İLHAN KİMDİR?
15 Nisan 1964 yılında Kelkit’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kelkit’te tamamladı. 
Üniversite eğitimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde 1988 yılı temmuz döneminde bitirdi.
1988 Yılında okul sonrası Kelkit'e geriye dönerek Anavatan Partisi’nde siyaset yapmaya başladı toplam 15 yıl çeşitli kademelerinde çalıştı. Gümüşhane için lazım gelen her türlü projenin içerisinde oldu.
Kelkit adına Aydın Doğan Üniversite yerleşkesinin ilçeye kazandırılmasında bizzat görev aldı. 
Sadak Barajı’nın ANAP döneminde ihale edilip iptalinden sonra AKP döneminde kamuoyu oluşturarak barajın ve göletlerin alt yapı çalışmasında bulundu.
1988 Yılından itibaren Kelkit’te tarım ilacı satmaktayım. Tarım alanında tohum, ilaç, mekanizasyon gibi çalışmaların hepsinde katkısı oldu.
Memleketin gelişmesi, ilerlemesi yaşanabilir bir hale gelmesi ve göçün önlenmesi için 
Üniversiteden sonra ödemli çalışmalar ve projelerin mühendisi oldu.
-Tarım ve hayvancılık projeleri 
-Fidancılık ve kavakçılık projeleri yaptı 
Kavakçılık ve yetiştiricilik makalesini hazırlayarak yayınladı. 
Yerel ve ulusal basında yayınlanan köşe yazıları, tarım ve hayvancılığın sorunları hakkında, köy el sanatları orman köylerinin durumu ve yöresel üretilen ürünler, marka değerini oluşturma ve pazarlama hakkında çalışmalarım mevcuttur.
Bulunduğu yörede sorunlar nelerdir çözüm yolları hakkında projeler nasıl oluşturulur ve uygulamaya nasıl konulur hakkında çalışmaları vardır.
Gümüşhane, Kelkit, Köse, Şiran, Bayburt, Torul, Kürtün, Alucra, Şebinkarahisar ve Demirözü bölgesine 35 yıldır tarım konusunda hizmet verdi.
İYİ Parti’nin kurucu üyesidir.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu