Kasaba Atölyesi Mağazası Kelkit'te Açıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 yılı coğrafi işaretli ürünler mali destek programı kapsamında, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası, Kelkit Belediyesi, DOKA, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile hayata geçirilen Kasaba Atölyesi mağaza açılışı Kelkit’te yapıldı.


Açılışa Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban,  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Hacı Salih Şahin, İlçe Halk Eğitim Müdürü Yıldıray Meral ve protokol üyeleri katıldı…


Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban yaptığı konuşma da Kasaba Atölyesi projesinin hayata geçirilme sürecin ve içeriğinden söz etti. Konuşmasın da projenin aşamalarına da değinen Daltaban, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


Daltaban, ‘Kooperatifçilik çok meşakkatli ve emek isteyen bir oluşumdur aynı zamanda devletimizin kadın girişimcilere verdiği destekler de önemlidir. Bu süreçte proje kapsamında Halk Eğitim tarafından verilen eğitimlerle 29 kadın üyeye kilim dokuma eğitiminin yanında kooperatifçilik pazarlama ve benzeri çeşitli eğitimler verildi. Kelkit’in markalaşmış, coğrafi işaretli değeri olan zilli kilimlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması gerekiyor’’ dedi.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu