Manşet

Hicabi Meral

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABER

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Öğretmen Albay olarak uzun yıllar hizmet veren Hicabi Meral, Türkiye’nin bölgesinde önemli bir ülke olma konumunu sürdürdüğünü kaydetti.

İç ve dış gelişmelere dönük son gelişmeleri yorumlayan Meral, özellikle ABD’nin Yunanistan ve diğer bölgelerde yeni üs arama konusuna sözü getirdi. Meral, Türkiye’nin bin yıllık tarihi, Kafkaslar ve Avrupa olmak üzere sahip olduğu nüfusu itibarıyla herşeye rağmen güçlü ordusu ile göz ardı edilecek bir ülke olmadığını söyledi

Meral, ”ABD’nin öteden beri bilinen politikası hiç değişmedi, değişmeyecektir. Yanı başımızdaki faaliyetlerini de dikkatle izlemekteyiz. Amerika, Yunanistan üzerinde bize bir tehdit unsuru olarak görünmek istiyorsa büyük yanılgı içerisindedir. Türk dünyası 200 milyonluk gücü ile hala ayakta, hala sımsıkı birbirine bağlıdır. Evet bugün içeride ve dışarıda sıkıntılar yaşıyoruz evet bizi bölmek ve parçalamak için geceli gündüzlü yapılan siyasetin farkındayız, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de izler devam ediyor; ne ki geçmişte bu sıkıntılar nasıl bertaraf edilmişse bugün yapılan saldırıların sinsi oyunların, arka palanların akıbeti farklı olmayacaktır, boşa çıkacaktır. Bizim naçizane tavsiyemiz bizi biz yapan değerlere her zamankinden çok daha fazla sarılmak ve uyanık kalmaktır. Ne Batı, nede bir başka emperyalist gücün birlik halinde olacağımız bir güç karşısında tutunma gücüde yoktur” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı