Manşet

İslam Güçlü

GÜNDOĞUMUHABER – Adalet Partisi 9. Cumhurbaşkanı, Eski Başbakan Süleyman Demirel’in vefatının altıncı yılı sebebiyle Eyüpsultan Camii’nde Mevlid – i Şerif okuttu.

Genel Başkan Yardımcısı İslam Güçlü, Türk siyasetine adını altın harflerle yazdıran, barajlar kralı ünvanlı, Adalet Partisi’nin eski Genel Başkanı, 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel adına Eyüpsultan Camii’nde Mevlid-i şerif okuttuklarını söyledi.

İslam Güçlü, 18 Haziran Perşembe günü öğle namazı sonrası okutulan Mevlid-i Şerif’in ardından partililerce lokma dağıtımında bulunulduğunu kaydetti.

Genel Başkan Yardımcısı Güçlü, Mevlid-i Şerif programına koronavirüsle mücadele çerçevesinde katılımı kısıtlı tuttuklarını sözlerine ekledi. Program sonrası Gündoğumuhaber’e konuşan AP Genel Başkan Yardımcısı İslam Güçlü, ”Süleyman Demirel’in ismi ülke siyasetinin bugünkü geldiği noktaya bakıldığında geçen şu altı yıl içerisinde ne kadar büyük bir önem taşıdığının çok önemli bir kanıtıdır. İşte şimdi o bayrağı, vefatından önce kurulmasını istediği Adalet Partisini Genel Başkanımız Sayın Dr. Vecdet Öz önderliğinde bizler taşımaktayız. Demirel’in siyaset yaşamına bakıldığında Merhum Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye sadece hizmet etmekle kalmamış devletinin ve milletinin bölünmez bütünlüğü, vatandaşının huzuru, aynı zamanda devlet adamı olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde hareket ederek milletinin gönlünde her daim hayırla anıldığı görülmektedir. Bizlerde Adalet Partililer olarak bir kez daha 9. Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel’i vefatının beşinci yılında bir kez daha rahmetle anıyor, mekanı cennet olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı