Manşet

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme takvimini açıklamasının ardından en çok merak edilen konuların başında İstanbul’da normalleşmeye nasıl geçileceği konusu idi. İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu bu durumu, “Süreç olarak şu anda iyi bir durumdayız. İstanbul 1 Mart’tan itibaren olacak kısıtlamaların azalmasına hazır” dedi.
Sağlık Bakanlığı’ndan gelen tabloya göre 100 bin kişide 60,19 koronavirüs vakası görülen İstanbul, yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamadaki ölçütlere göre turuncu kategorideki “yüksek riskli” şehirlerarasında yer alıyor. Koca, yüksek riskli olan şehir kısıtlama kararlarına devam edebileceklerini dile getirirken, yeni tablo açıklanmadan önce İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden dikkat çeken bir açıklama geldi.

İstanbul’da görülen salgının durumu ve muhtemel normalleşme düzenlemesine ilişkin bilgiler veren İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, şehir de iyi durumda olduklarını, hasta sayılarının minimize edildiğini, hastanelerdeki yükün hafiflediğini söyledi.
İstanbul’un AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği takvime göre 1 Mart’tan itibaren kısıtlamaların azalmasına hazır olduğunu belirten Memişoğlu, öğrenciler okuluna, esnafın işine kavuşmasını beklediklerini dile getirdi.

İstanbul için, Mart ayı başından itibaren sıkıntı olacağını düşünmediklerini söyleyen Memişoğlu, son kararı bakanlık ve bilim kurulunun vereceğini söyledi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı