Manşet

İyi ki İmza Vermemişim

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Eski Milletvekili Muharrem İnce, yıllarca hizmet verdiği partisinden ayrılmaya hazırlanıyor.

Parti içi başkanlık yarışında kendisini desteklemesi adına Muharrem İnce’nin imza istediğini de hatırlatan CHP’li Nevzat Canpolat, şunları söyledi:

‘Şu Çılgın Türkler’ kitabının yazarı toprağı bol olsun Turgut Özakman’ı vefatından önce dinlediğim bir programda şöyle demişti..’Bu topraklar Atatürk’ü, Kazım Karabekir’i, Rauf Orbay’ı, Refet Bele’yi bağrında taşıdı ve adlarını sayamadığımız nice kahramanlarla kuruldu’ Merhum yazar koca Cumhuriyetin temelinin ne kadar sağlam olduğunu ve hangi ilkeler üzerinden doğduğunu ifade etmişti aynı zamanda uğradığı bazı haksızlıkları da dile getirmişti o konuşmasında. Şimdi sayın İnce parti kuracakmış yolu açık olsun. Diyeceğimiz bir söz olamaz. Ben Kelkit ilçe başkanı iken beni aramış genel başkanlığa aday olması için imza etmişti. Şimdi görüyorum ki; iyi ki de imza vermemişim diyorum, CHP kişilerle değil ilkeleriyle tarihten gelen gücüyle ayaktadır, ben bu hamlenin partiye hiç bir zarar vereceğine inanmıyorum’.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı