Manşet

İyimser Beklenti 2021

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Merkez Bankası’nın faiz artırımı sonucu para trafiği biraz daha yavaşlarken, özellikle vatandaşlarca rağbet gören bireysel ve konut kredileri bu süreçte en çok etkilenen destek noktaları oldu..

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Lütfü Kılıç, faiz artışından sonra şahsi fikrinin sürenin çok uzun süreli olmayacağı yönünde oldu…

Kılıç, GÜNDOĞUMU’na yaptığı açıklama da; ‘Fazler evet yükseldi, esnaf etkilendi, piyasa durgun ancak ben 2021 yılında faizin bir nebze olsa da düşeceğini bir nebze rahatlama yaşanacağı düşüncesi içerisindeyim. Özellikle dış destekli sermayenin bu zaman diliminde yurdumuza biraz daha fazla giriş yapacağını öngörüyoruz, bunun sonucunda piyasa nispeten biraz daha rahatlayacaktır, nefes alacaktır’ dedi.

Genel Sekreter Kılıç, Gümüşhane esnafının faiz artışı sonrası durağan zaman diliminden etkilendiğini bildirirken odalar ve borsalar birliğinin özellikle kira yardımı ve faizlerin ötelenmesi noktasında bir çalışma içerisinde olduğunu ifade etti.

Kılıç, ‘Esnafımızın bu süreçten bir an önce sıyrılması sıkıntılarının azaltılması adına bir çalışma başlatılacağını öngörüyoruz’ diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı