Manşet

Kadir Atalay

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Kara taşımacılığı yapan firmalar yeni dönem normalleşme sürecinden de memnun kalmadı. Yaklaşık bir ayı bulan hareketliliğin ardından yeniden durgun bir döneme giren otobüsçüler neler düşünüyor, Bu süreçte neler yapacak?

Kadir Atalay geçtiğimiz günlerde Erzurum’da bir araya gelen otobüsçü esnafın kış sezonunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda görüş alışverişinde bulundukları söyledi. Atalay, yeni döneme ilişkin olarak, ”Önce pandemi dedik kapandık açıldık, kapandık açıldık. derken Haziran ayı ile birlikte yeniden normale geçtik. Pandemi sürecindeki kısıtlı yolcu sayısı ile durgun bir dönemi atlatmaya çalıştık. Peki, yaz mevsiminde istediğimizi aldık mı? bu sorunun yanıtı ise artan mazot fiyatları ve diğer giderlerde saklıdır. Öğrencilerin dönüşü ile bir hareketlilik yaşandıysa da yine durgun bir döneme giriyoruz zira kış geldi” dedi.

ORTAK TAVIR NE OLACAK

2022 yaz dönemine kadar firmaların nasıl hareket edeceği ve bu süreçte neler yapılacağına dönük toplantının ayrıntılarını paylaşan Atalay, ”Bilindiği gibi bu dönemde yolcu az tabi biletlerdeki pahalılıkta cabası. Bir çok otobüsçü mevcut fiyatın altında bilet kesti. Şimdi bu kıskaçtan kurtulma adına gerekirse büyük şehir seferleri bir gün ben, bir gün sen hesabı yapılsın görüşünü ortaya attık. Belki kış döneminde bu şekilde bir karar çıkabilir, otobüsçü kazanmıyor bu bilinmelidir zira büyükşehir’e gidiş gelişim maliyeti oldukça yüklü, çıkış yolu arıyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı