Manşet

Milletvekili Yaşar’dan Akıllı İnek Projesine Övgü

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Dünya’da ve Türkiye’de ödüllü ve tek olan Akıllı İnek Projesini yerinde incelediler. Ziyarette, İşinsanı GİAD Başkanı Erdal Kurt’ta yer aldı.

Gümüşhane asıllı Erzincanlı işinsanı Recep Cemil Tanguroğlu’nun mimarı olduğu akıllı inek projesine siyasi çevrelerden büyük destek gelmeye devam ediyor.

Çocuklara öncelikle sütü sevdirmeyi gazlı ve asitli içeceklerden uzak tutmayı amaçlayan projenin üzerine hergeçen gün ekleyerek daha da büyümesine öncülük eden İşinsanı Tanguroğlu bu düşüncesinden yola çıkarak çikolatalı, çilekli süt verebilen otomatı da akıllı inek projesine ekledi.
Akıllı İnek’ten sütü tadan ve Gümüşhaneli olması sebebiyle aynı zaman da hemşehrisi olan Recep Cemil Tanguroğlu’nu öven İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, ‘’Sayın Recep Cemil Tanguroğlu’nu geçmişten beri iyi tanırım, iyi bir hemşerimiz örnek bir işinsanıdır. Cemil bey daima yeniliklerin peşinden koşan bir iş insanıdır. O zaten mucit ruhlu bir işinsanı ve birşeyler ürettiğini memnuniyetle duydum. Akıllı İnek projesini ilk kez yakından görüyorum. Biliyorsunuz süt ve ayran Türkiye’nin milli içeceğidir. Özellikle pandemi döneminde çocuklara milli içeceğimizi sevdirmek adına Cemil beyin çok güzel bir adım attığını görüyoruz. Çocuklarımız eğlenceli br ortamda süt içmeyi seveceklerdir. Sağolsunlar hemşerim Cemil bey sayesinde bütün çocuklar yazın soğuk, kışın sıcak süt içmeyi sevecekler, süt içmeyi zevkli hale getirecekler. Akıllı İnek çok iyi bir proje, aynı zaman da mensubu olduğum İYİ Parti’ye de iyi gelecektir” dedi.
Milletvekili Yaşar ayrıca Türkiye’nin istihdamına katkıda bulunacak projenin özellikle işsizlik sorununa da bir nebzede olsa katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.


İşinsanı Recep Cemil Tanguroğlu’da Milletvekilleri Bedri Yaşar ve Fahrettin Yokuş’a gösterdikleri büyük nezaketten dolayı teşekkür etti, ziyaretlerinin kendisine güç verdiğini dile getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı