Manşet

Müttefik Ruhuna Uygun Değildir

DEVA Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Abdurrahman Bilgiç, ABD tarafından Türkiye’ye uygulanan yaptırımlar acilen masaya yatırılmalıdır’ dedi.
Deva Partisi Türkiye’nin S – 400 kararı sonrası gelen yaptırım kararına tepki gösterdi.

DEVA Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Abdurrahman Bilgiç, şunları söyledi:
S – 400 füze sistemleri hakkında ABD Başkanı Trump yönetimi tarafından görev süresi tamamlanmasına az bir süre alınan açıklanan, Türkiye’nin savunma sanayini hedef alan ve kapsamının daha da genişletilebileceği tehdidi içeren yaptırımlar üzüntü vericidir.

Müttefiklik ruhuna uygun olmayan bu yaptırımların neden ve sonuçlarının acilen ayrıntılı olarak masaya yatırılması gerektiğine inanıyoruz.

Partimiz, dış ilişkilerde atılacak stratejik adımların, katılımcı analiz süreçlerine dayalı olması gerektiğini savunmaktadır.

Türkiye içeride hukukun üstünlüğünü sağlamadan, demokratik standartlarını yükseltmeden; dış politikasında ise komşularıyla ve müttefikleriyle ilişkilerini onarmadan ulusal çıkarlarını koruyamaz.

Ülkemizin göz bebeği savunma sanayimizi olumsuz etkileyecek böyle bir konuda iktidarı ciddiyete davet ediyor, konuyu olduğundan basit göstermeye çalışarak kamuoyunu yanıltmaması gerektiğine inanıyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı