Manşet

Neden Çağdaş Yaşam?

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden bir tanesi olan Gaziosmanpaşa’da sivil toplum kuruluşlarının görev ve faaliyet kapsamlarına göre yapılan çalışmalara bakılarak veli ve öğrenciler tarafından yapılan anket çalışması sonuçlandı. Ankete göre ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi, 2020 yılında Gaziosmanpaşa’da en fazla öğrenciye burs veren, en fazla öğrenciye ücretsiz eğitim desteği sağlayan, okullara en fazla destek veren STK ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi oldu.

ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı, 2020 yılında yaşanan pandemi koşullarına rağmen, Gaziosmanpaşalılara uygun çerçevede ulaştıklarını, hedeflerinin 2021 yılında daha fazla vatandaşa ulaşmak olduğunu ifade etti. Özge Çamcı, Kurucu Başkanları Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ışığıyla çağdaş yaşamın temel ilke ve düşüncelerini Atatürk’ün izinden yürüttüklerini söyledi.

ZÜBEYDE HANIMI ANDI
ÇYDD Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Özge Çamcı Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı andı. 14 Ocak’ta vefat yıldönümü olan Zübeyde Hanım için Başkan Özge Çamcı, ‘Bir milletin kaderini baştanbaşa değiştiren yaptığı devrimlerle aydınlık ve bilgi dolu çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma adına 57 yıllık ömrünün her anını ulusuna adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmet ve minnetle anıyoruz’ diye konuştu.

ÖZGE ÇAMCI NAZIM’I UNUTMADI
ÇYDD Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Özge Çamcı, büyük şair Nazım Hikmet’i de unutmadı. Çamcı, ‘saygı ve rahmetle devrimci şair Nazım Hikmet’i de doğum günü nedeniyle özlemle anıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı