Manşet

Nesimi Özgöz ve Adalet Partisi

Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vasiyeti ile yaklaşık beş yıldır siyasi faaliyetlerine kaldığı yerden devam eden Adalet Partisi gerçekten tüm zorluklara rağmen iyi mücadele veriyor.


Prof. Dr. Vecdet Öz genel başkanlığında daha öncede belirttiğimiz gibi özellikle son dönemde yapılan doğru analist ve geniş realist siyaset perspektifinde daha bir merakla takip edilen Adalet Partisi’nde itiraf etmek gerekir ki isimsiz kahramanlarda var.
Örneğin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nesimi Özgöz’ün Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini karış karış gezdiğini biliyormusunuz? Bir kuvai milliye ruhu ile Adalet Partisi cephesinde mücadele verdiğini unutmamak gerekir.
Sıcak bir yaz günü Bostancı sahilinde tanışma fırsatı yakaladığımız Nesimi Özgöz şimdi yine yollarda. Tunceli gibi Doğu Anadolu’nun en kritik illerinden bir tanesinde AP bayrağını dalgalandırmayı başaran Özgöz, parti disiplininden de kopmadan turuna Karadeniz Bölgesinde devam etti.
Son olarak Bayburt’ta merkez ilçe kongresinin yapılması kritik eşiğin dönüldüğüne kuvvetli işaret olarak yorumlandı.
Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşarı, Adli Bilimin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Vecdet Öz’ün şanslı bir o kadar kuvvetli bir ekip ile herşeye rağmen sahada olduğunu bilmeyen yok.
Mücadele azmi, zorluklara karşı direniş, tüm saldırılara karşın taviz vermeden dik duruş ve Nesimi Özgöz gibi zamanını, ailesini hatta işlerini bir kenara bırakarak yollara dökülen partililer yurtseverler olduğu müddetçe Adalet Partisinin bileğinin bükülemeyeceği kesin. Her daim bir merak ve ilgi odağı olacağı da tereddütsüz görünüyor.
Biz Nedimi Özgöz gerçeğine geri dönersek herhalde Adalet Partililer ve yol arkadaşları böyle bir isimle çalışmaktan bir hayli mutlu olmalıdırlar.
Adalet Partisi sadece tabela asarak siyaset yapacak bir hareketi değil insana dokunarak, yerinde gözlemleyerek doğru teşhis koyarak, reyting değil hizmet siyasetini üreterek yoluna devam etmeyi kendisine şiar edinmiş.
Nesimi Özgöz farkı ise işte bu noktada kendisini göstererek durmaksızın ilerliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı