Manşet

Nevzat Canpolat

Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe başkanlarından Nevzat Canpolat olası seçimlerin sağduyu ile gerçekleşebileceğini söyledi.

Türkiye yeni bir seçim atmosferinin içerisinde. Cumhur ittifakı seçimlerin gününde yapılacağını ifade etse de göstergeler 2022 yılı içerisinde bir seçime işaret ediyor.

Son günlerde artan siyasi gerilim ve söylemlerin altında nasıl bir seçime gidileceği yönünde görüşlerini ifade eden Nevzat Canpolat, ‘Seçimlere sağduyu içerisinde halka gerçekleri anlatarak hiç bir gerginliğe mahal vermeden gidileceğini ifade etmek gerekiyor” dedi.

Canpolat, iktidarın söylemleri ve muhalefete dönük tutumuna bakıldığında siyasi atmosferin oldukça gergin olduğunu belirterek, ”2022 yılında gelinen noktada ekonomik göstergeler başta olmak üzere pek çok başlığın sorunlar yumağı olduğunu haline getirildiğini görüyoruz. Biz bu sorunların neresinden tutalım, neyi anlatalım, bir seçim şart gibi görünüyor; hepimiz açısından olması gerekende budur, iktidarın tutumuna bakılırsa oldukça gergin bir atmosfer söz konusu ne ki muhalefet sağduyuya işaret ederek ülkeyi seçimlere götürmelidir, bunu yapacak olan kendileridir, ne kadar gergin bir ortam oluşturulmaya çalışılırsa çalışılsın muhalefetin sakin duruşu gelecek günleri ülke adına şekillendirecektir, bu şekilin adı yeni bir dönemdir, yeni bir başlangıcın adıdır” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı