Manşet

Normalleşecek Şehirler Nasıl Anlaşılacak

Herkes bu sorunun cevabını bekliyordu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca normalleşecek şehirleri açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hangi şehirlerde pandemi nedeniyle uygulanmakta olan kısıtlamaların kalkacağı sorusuna cevap verdi. Koca şehirlerin risk pozisyonuna göre düşük riskli şehirler ‘mavi’, orta riskli olanlar ‘sarı’, yüksek riskli olanlar ‘turuncu’, çok yüksek riskli şehirler ise ‘kırmızı’ renk ile gösterileceğini belirtti. Mavi renge dönen ilde ise normalleşme sağlanacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar sonrası herkes hangi şehirlerde uygulanmakta olan kısıtlamaların kalkacağı sorusunu merak edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca detaylı bilgi verdi

HANGİ ŞEHİRLERDE KISITLAMALAR KALKACAK?

Sabah Gazetesi’nin bugünkü manşetinde görülen habere göre, gazeteci Okan Müderrisoğlu’na önemli açıklamalarda bulunan Koca, ‘normalleşme haritasında’ illerin risk durumuna göre ‘mavi, sarı, turuncu ve kırmızı’ olmak üzere 4 renge ayrılacağını söyledi.
Vaka sayısı ortalamalarına göre düşük riskli iller ‘mavi’, orta riskli olanlar ‘sarı’, yüksek riskli olanlar ‘turuncu’, çok yüksek riskli iller ise ‘kırmızı’ renk ile gösterilecek.

MAVİ KATEGORİDE HANGİ İLLER VAR?

Şu anda Güneydoğu Bölgesinde bulunan Hakkari ve Şırnak’ın ‘mavi’ kategoride yer aldığını belirten Bakan Koca, rengi ‘mavi’ olan ilde restoranların açılmasının ve sokak kısıtlamalarının kaldırılmasının mümkün olacağını söyledi.

RENGİ VAKA SAYISI BELİRLEYECEK
Her hafta duyurulcak tabloda illerin risk renginin de yer alacağını açıklayan Koca, vaka sayısı yüz binde 10’un altındakiler mavi, 11-35 sarı, 36-100 turuncu ve 100’ün üzerindeki yerler kırmızı renkle gösterileceğini ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı