Manşet

Ortadirek Çatırdıyor

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABERLERİ

AK Parti hükümetlerinin kendisinden önce ülkeyi yöneten hükümetlere sık sık çay simit hesabı üzerinden eleştiriler yöneltiyor, bu eleştirilerin içeriğine bakıldığında halkın içerisinde bulunduğu geçim darlığına dikkat çekiliyordu…

Oysa 2021 yılının son aylarına girildiği bu dönemde 20 yıl sonra da ekonomik göstergeler de değişiklik olmadığı vatandaşın simit almakta bile zorlandığını açıkça gösteriyor.

Yıllardır İstanbul’un en hareketli merkezlerinden bir tanesi olan Mecidiyeköy’de simit satarak evine ekmek götüren Mustafa Yıldız’ın ifadeleri de bu iddiaları destekliyor.

Daha önce günlük 300’ü bulan simit, açma, poğaça aldığını ve çoğunu sattığını ifade eden Mustafa Yıldız satışların çok düştüğünü aldığı simit ve diğer mamullerinin sayısının 150 olduğunu hatırlatarak halkın yaşadığı geçim darlığına dikkat çekti.

Yıldız, ‘Simit veya tezgahımdaki diğer ürünleri satış anında öyle şeyler yaşıyoruz ki müşteri 50 kuruşa bile pazarlık ediyor. İşler çok düşük. Geçmişte 300’ü bulan poğaça, simit ya da açma alıyordum ancak bu rakam şuan yarı yarıya azalmış durumda” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı