Manşet

Sebebi Bu Haberde

GÜNDOĞUMUHABER

Hükümetin gıda fiyatlarındaki fahiş artışı denetleme ve önüne geçeceğiz açıklaması bir tarafa şu günlerde beyaz ette yaşanan düşüş dikkat çekiyor.

Beyaz ette yaşanan bu düşüşün sebebini önce balık sezonunun açılmasına bağlayan market çalışanı özellikle pandemi sürecinde eve kapanan vatandaş sebebiyle kayda değer tavuk eti satılamadığını ifade etti.

Gıda fiyatlarındaki yüksek oran sebebiyle tavuk etinde yaşanan düşüş sonrası bir nebze olsun vatandaşın nefes alacağına inandığını belirten reyon sorumlusu, ”Yaz boyunca vatandaş evine kapanınca İstanbul’un o meşhur piknik geleneği sekteye uğradı neden diyecek olursanız vatandaş beyaz eti yani tavuğu o piknikte bilindiği gibi başucundan ayırmıyordu o imkanı bulamadı ikincisi bilindiği üzere balık sezonu da açıldı. Tavuk fiyatına göre daha makul oranda bulunan balık yine alternatif arayan vatandaşın sofrasına çare oldu işte bu nedenledir ki tavuk etinde düşüş yaşanıyor halen 20 ila 30 TL arasında yer alan çeşitli tavuk etlerimiz reyonumuzda bulunuyor” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı