Manşet

Serkan Alp – Şube Başkanı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Vizyon Projesi ODAK – 2023

Gümüşhane Şube Başkanı Serkan Alp’in Açıklaması..

Bilindiği gibi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı kendini Türk gençliğinin ve çocuklarının korunmasına geliştirilmesine ve yüceltilmesine adamış bir vakıftır.

Tarih serüveni boyunca aksiyoner bir fikir hareketi olarak varlığını sürdürüyor. Yaklaşık 11 ay önce Ahmet Yiğit Yıldırım beyfendinin Ülkü Ocakları Genel Başkanı olması ile birlikte Ülkü Ocakları dijital dünyaya adım attı.

Tabi Genel Başkanımızın Türkiye’de ki sayılı program yazılımcısı olması bu konuda büyük bir etken. Bilgi ocakta platformu ile on binlerce kişinin aynı anda kullandığı bilgi yarışmaları, testler, ve eğitici oyunlar ile hem eğlenip hem bilgi sahibi olurken, Kur’an Ocakta platformu ile her yaştan kesime Kur’an-ı Kerim okuma öğretme gayretinde Peygamber Efendimiz Hz Muhammet (SAV) “Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğrenen ve öğretendir.” hadisi şerifine nail olma hevesindeyiz.

Türk Milletinin hizmetine sunduğumuz ODAK 2023 platformumuz ise Okumayı hızlandıran ve sevdiren, anlayarak hızlı okuma yazılımı.

Peki bu program neden bu kadar önemli isterseniz dünyada ki kitap okuma oranları ile ülkemizde ki kitap okuma oranlarını TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) ve UNESCO ( Birleşmiş Milletler Eğitim, Kültür ve Bilim Örgütü) verilerine başvurarak gözler önüne serelim.

TÜİK verilerine göre ülkemizde günde kişi başına televizyon izleme süresi 6 saat, İnternette geçirilen süre 3 saat iken kitap okuma süresi 1 dakika.

UNESCO verilerine göre Türkiye’de düzenli kitap okuma oranı binde bir iken en fazla kitap okuyan ülkelerden İngiltere ve Fransa da %21, Japonya da %14,ABD de ise bu oran %12 seviyelerindedir.

Çocuklara kitap hediye etme sıralamasında ise ülkemiz 180 dünya ülkesi arasında 140.sırada hem UNESCO hem TÜİK verileri ülke olarak okumayı sevmediğimizi ve gerekli imtinayı göstermediğimizi gösteriyor. İşte Ülkü Ocakları bu yarayı sarmak için kolları sıvamış, bilimsel bilginin ve teknolojinin ışığında ODAK2023 programını geliştirmiş bulunmakta.

Peki bu program kullanıcısına ne sunuyor? Kısaca açıklayalım. Bu program ile kullanıcının göz kaslarını geliştirici egzersizler yaptırılmakta, göz kasları ve beynin fotografik hafızası geliştirilmektedir.

Bu sayede okuma hızında %300 artış sağlanırken hem okuma hem anlama becerisi geliştirilir. Gelişen göz kasları ile kısa süreli yorulmanın önüne geçilir. LGS, YKS, KPSS, YDS, ALES gibi sınavlarda zaman kazandırır.

Ülkü Ocakları olarak okumayı hızlandıran ve sevdiren yapay zeka teknolojisi ODAK 2023’ü sizlerin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

ODAK 2023 programını il ve ilçe ocaklarımızdan temin edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı