Manşet

Şimdi Ne Olacak

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Kelkit kibrit fabrikasının devredilmesi konusunda Gündoğumu’na daha önce açıklama yapan Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban kısmen de olsa bu amaçlarına ulaştıklarını söyledi.
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in Kelkit Belediye Başkanlığını ziyareti sonrası yapılan protokole göre fabrikanın yüzde ellilik bölümü Kelkit Belediye Başkanlığına geçti.
KTSO Başkanı Daltaban fabrikanın idari bölüm olarak kullanılan kısımlarının yine Gümüşhane Üniversitesinde kaldığını depo ve hangar şeklinde kullanılan bölümlerinin ise değerlendirileceğini söyledi.

NELER YAPILACAK
Başkan Daltaban gerekli düzenlemeler ve tadilatın yapıldıktan sonra planlamaları gerçekleştireceklerini ifade ederken şunları söyledi:
‘Yer, Kelkit Belediye Başkanlığımızın ancak bizim daha önce bir planlamamız burası için ortaya konulmuştu. Bir bölümünde kuru fasulye paketleme tesisi yapılmasını düşünüyoruz. Tavuk çiftliği ve yumurta üretimi de yine bu bölgede değerlendirilecektir. Peynir, yoğurt gibi diğer süt ürünlerinin de burada üretilebilecek şeklinde bir çalışma ortaya konulacaktır ayrıca kaba yem – üretimi konusunda planlama yapacağız. Gerekli tadilatları yaptıktan sonra isteyen müteşebbis ve girişimciye bu bölgeleri kiralayacağız’ diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı