Manşet

Sinan Kaya

GÜMÜŞHANE – GÜNDOĞUMU HABER

Gümüşhaneli Avcılar kimi zaman kendlerine dönük yapılan eleştirilerden rahatsız lduklarını söylediler. Sezonun açılmasıyla birlikte yeniden kendilerini doğaya bırakan avcılar bu eğlencenin asla kötü bir alşkanlık olmadığı görüşü içerisindeler.

Avcılık sporuna gönül vermiş isimlerden Sinan Kaya, avcıların yanlış anlaşılmasından kaynaklanan eleştirileri ise şu şekilde yanıtlıyor:

‘Esas doğayı biz koruyoruz. Avcının ormanda gezmesi demek bir bakıma yettiği kadar, olup biteni de görüyor olması demektir. Yani çok büyük bir alan olan ormanda neler olup bittiğini kısmen de olsa siz gözlemleyebiliyorsunuz ateş mi yakılıyor, uygunsuz ağaç mı kesiliyor yada ormana zarar verebilecek bir şey mi yapılıyor avcı bunu gözlemleyebiliyoruz, yetkililere bildiriyor gerekirse ikaz ediyoruz. Gelelim av meselesine neticede biz bu ormanda elimizi kolumuzu sallayarak gezmiyoruz ya da av sahasında diyelim, devletimizin gösterdiği kanun ve kurallar çerçevesinde resmi evraklar çerçevesinde bu işi yapıyoruz özetle yaptığımız iş kanuni bir süreçle başlıyor bu bakımdan av ve avcılık sporunun da kendisine özgü kriterleri var, bunun bilinci ile hareket edip kuralların dışına asla çıkmıyoruz”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı