ManşetRöportaj

Sinan Pala

Zafer ÇOBAN

Sinan Pala, AK Parti Köse Eski İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş, halen il yönetim kurulu üyeliğini sürdüren bir dava adamı. AK Parti deyince aradan geçen 20 yıllık sürece rağmen hala gözlerinin içi parlayan ve hala rakipsiz gördüğü bir siyasi hareketin üyesi olmaktan bağıra bağıra kendisini ifade eden bir kimlik.
Yolumuz Gümüşhanelilerin yoğun bir şekilde yaşadığı Bahçelievler’in Şirinevler semtinde kesişince olağan olarak güzel bir sohbetinde altına imzamızı attık
Hızımızı kesmeden sorduğumuz ilk soru Ak Partinin bu ekonomik kriz içerisinde Gümüşhane ve Türkiye genelinde nasıl mücadele vereceği konusu oldu. Sinan Pala dedi ki ; ‘’Bizim bir liderimiz var sadece ülkemiz değil dünyanın saygı gösterdiği bir isim, Recep Tayyip Erdoğan. Cumhurbaşkanımız dedi ki; bu kriz kısa süreli ve üç dört aylık bir sürece müteakip ediyor ve daha sonra hep birlikte bir iyileşmenin görüleceğini zaten hep birlikte yaşayacağız.
Buradan hareketle;
Sayın liderimizin bugüne kadar öngördüğü gibi düzelecek dediyse mutlaka düzelir ve dediği olur
Dolayısıyla erken ya da zamanında yapılacak seçim de Ak Parti’nin tek bir sıkıntısı var o da bugünkü dünya genelinde de etkilendiği ekonomik şartlardır.
Ya muhalefetin eleştirileri sorumuza İl Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Pala, şunları kaydediyor:
Bunun dışına çıktığımız zaman muhalefet partiler millet ittifakı maalesef doğru diyemeyeceğimiz şeyleri doğruymuş gibi ifade ediyor. Biz bunları çok dikkate almıyoruz.
Bakınız ana muhalefetin il başkanı her gün Köse’de. O da kendi açısından anlatıyor her gün neredeyse ilçeyi geziyor gezsin hakkıdır; ama bir gerçek var o da Türkiye’nin ve Gümüşhane’nin içerisinde bulunduğu gerçek. Bugünkü Gümüşhane dünden çok çok farklı bir durumda. Bu gerçeğin üzeri çizilebilir mi?
Biz gerçekten güçlü bir partiyiz, 20 yıllık bir mazimiz var. Böylesine güçlü bir parti karşısında muhalefetin Gümüşhane’de şansı ne olabilir ki!

GÜMÜŞHANE AK PARTİ’YE ÂŞIKTIR
Sinan Pala’nın altını çizdiği bu önemli notların ardından önemli bir ayrıntıya dikkat çektiğini gözlemliyoruz:
Şimdi gelelim işin özüne;
Gümüşhane tarihine bakalım CHP’ye kolay kolay oy çıkmamış kaldı ki Gümüşhane milliyetçi muhafazakâr bir şehir. Oy potansiyeli bellidir. Gümüşhane AK Partiye âşıktır. Biz inanıyoruz ki, 2023’de de CHP’ye oy çıkmayacaktır

ACİL YAPACAĞIMIZ İCRAATLAR VAR
Sinan Pala’da tüm parti teşkilatlarına da bir uyarısı var:
‘AK Parti 2002 ruhuyla hizmet verdi. 2022’ye böyle geldi. Acil yapacağımız icraat bugüne kadar neler yaptık hizmetlerimizle neleri başardık bunu anlatmalıyız. Vatandaşa inip esnafa inip yapmış olduklarımız anlatmaktır yapacağımız ilk iş. Örneğin Elektrik doğalgaz faturasını da anlatamıyoruz. Oysa bugün bakıyoruz faturaların dörtte üçünü devletimiz ödüyor ama devletin ödediğini de vatandaşa anlatamıyoruz.

İNANDIRICI OLAN MİLLETVEKİLLERİDİR
İl Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Pala, vatandaşı muhatabının seçilmiş milletvekili olduğunu belirterek, ‘Bir sorun varsa anlatacak olan milletvekilleridir çünkü inandırıcı olanlar ise onlardır. Sıkıntı varsa Gümüşhane’de yaşanıyorsa ilçeler bazında baktığımız zaman en sıkıntılı olan bölgenin Köse’nin olduğunu kaydedebiliriz

KÖSE NELER BEKLİYOR
Pala, ilçe halkının beklentilerini ise şu şekilde dile getirdi:

‘Baktığımızda akla ilk olarak ulaşım geliyor. Bütün illerde ilçelerde tüneller varken Köse hala Köse Dağı tünelini yapamadı keza doğalgaz sıkıntımız da var yani doğalgazı da istiyoruz.’’

VE YATIRIMLAR ELBETTE KÖSE HAVALİMANI
Sinan Pala tamamlanmak üzere olan Köse havalimanı için ise şunları kaydetti:
Gümüşhane Köse havalimanının en verimli özelliği hava muhalefeti burada yok. Bakınız, Erzincan, Erzurum, Trabzon havalimanlarına hava muhalefetinden dolayı uçak inemiyor
Oysa Gümüşhane Köse havalimanında böylesine bir durum yok. Büyük uçaklarda buraya inebilecek bu da havalimanını ayrıcalıklı özellikle kılıyor.

Zigana tüneli, Gümüşhane tüneli çevre yolu yapılınca Gümüşhane rahatladı. Doğalgaz Ve Köse Dağı tünelini bekliyoruz 600 metrelik bir tünel yaptığımızda Kurderesi, Sungurbeyli vatandaşlar arasında sanki daha fazla dillendiriliyor. Kuşkusuz kısacası bir tünele ihtiyaç var, başka projelerde var ama devletimiz ne der bilemeyiz bunların sonunda sözü şöyle bağlayalım; Köse ilçesinde kışın ulaşım çok ağır yolumuzun bu şekilde düzeltilmesi ulaşımı oldukça rahatlatacaktır.

GÜMÜŞHANE SON DÖNEMDE UNUTULDU MU
Kritik soruyu sormadan olmazdı. Sinan Pala açık yüreklilikle cevapladı:
‘Bu soruya katılmam mümkün değil. Son iki yılda ÇŞİD Bakanımız Murat kurum, öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, elbette Sayın Binali Yıldırım, Enerji Bakanımız Fatih Dönmez, STB Sayın Mustafa Varank şehre gelen hükümet üyelerimizdir yani Gümüşhane Ankara’nın ilgisi konusunda fakir değildir.

PARTİDE ADIM SİNAN ABİYDİ
Ve elbette tüm dava arkadaşlarına da bir mesajı var Sinan Pala’nın….
2002 partideyim;
Şu an il YK üyesiyim.

Partide adım Sinan Abiydi

Ben başkan olmadım, zira dava için savaştım
Parti içinde alnımızın teri ve kanımızın son damlasına kadar mücadele verdik.
Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevdamız kıyamete kadar devam edecektir
Ben Sinan Pala olarak hangi görev bana verildiyse hiçbir Allah’ın kulunu parti olarak söylüyorum mahcup etmedim.
Bu gerçek yaşamımın her bir bölgesinde de vardır ve kayıtlıdır
Yarışa devam diyorum.

-izinsiz kullanılamaz-

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı