Manşet

Sohta Sinan Vakfı Bağışladı

Gümüşhane Üniversitesi kampüs alanına Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından bağışlanan 4 bin fidan dikildi.

SOHTA SİNAN KİMDİR
İstanbul’un fethine iştirak ettiği rivayet edilir. Fatih Sultan Mehmet’in komutanlarındandır.

Prof. Zeybek: Her yıl diktiğimiz fidanlar, toprağın verimsiz olmasından dolayı kurumaya başlıyor

Gümüşhane Üniversitesi kampüs sahası içerisinde Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile vakıf başkanı Zeki Balcıoğlu ve beraberindeki gönüllülerle birlikte program sonrası 4 bin fidan toprağa dikildi.
Vakıf Başkanı Zeki Balcıoğlu ve beraberindeki ekibe teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şu duygularını şu şekilde dile getirdi:
“Sohta Sinan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın yapmış olduğu bağışla, üniversitemiz kampüs alanı 4000 fidanla buluştu. Atalarımız ‘çocuk sevgisi gibidir, ağaç sevgisi’ der. Gerçekten de bugün baktığımızda dikilen her bir fidana çocuğumuz gibi baktığımızda, büyüyüp ağaç oluyor. Bugün itibariyle ülkemiz topraklarının resmi rakamlara göre % 27’si ormanlarla kaplıdır. Ama biz biliyoruz ki geçmişte Anadolu binlerce yıldır savaş, yerleşme ve göç alanı oldu. Burada da farklı amaçlarla ağaçlarımızı kesip yok ettik. İklim şartlarının uygun olduğu alanlarda kesilenlerin yerlerine yenisi tekrar büyüdü veya büyümeye devam ediyor. Tabi buradaki en önemli faktörlerden birkaçı da yağış ve toprak yapısıdır. Kampüs alanımızda da ciddi bir toprak ve altyapı sıkıntısı bulunmaktadır. Her yıl diktiğimiz fidanlar, toprağın verimsiz olmasından dolayı kurumaya başlıyor. Üniversite olarak bu altyapı sorunlarını düzeltmek için yoğun bir çalışma içerisinde bulunuyoruz. Toplum olarak ağaç konusu üzerinde dikkatle durmamız bir öneme sahiptir. Bu nedenle vakfımıza ve vakfımızın başkanı Zeki Balcıoğlu ile beraberindeki vakıf üyelerimize bu anlamlı bağışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Programın ardından Vakıf üyelerini Rektörlük makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Vakıf Başkanı Zeki Balcıoğlu’na hediye takdim etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı