Köşe Yazıları

Teşekkürler Rıdvan Hoca

Çoğu zaman güzellikleri görme noktasında pek ketumuzdur..
Zira güzellikleri ortaya koyan iradeyi kabullenmeme hastalığımız insanlık tarihi ile eş değerde…
*
Sık sık vurguluyoruz! bu şehrin her anlamda iyi şeylere, en önemlisi morale ihtiyacı var diye.
Gümüşhane’yi her bakımdan bir hasret şehri olarak tanımlarsak gelen her bir damla o hasret içerisinde eksikliğini ortadan kaldırabiliyor.
*
Bilindiği üzere şehrimiz de gerçekten övülesi bir üniversitemiz var..
Fırsat buldukça yakından takip etmeye gayret ediyorum.
Şehrin başarı çıtasına, güzel haberler özlemine bir nebze de olsun ilaç oluyor Gümüşhane Üniversitesi.
Öyle ki, son dönemlerde gelen başarı haberleri, Gümüşhane’yi gündemden düşürmüyor.
*
Dikkatle bakıldığında genç ve yarınlara umut olacak zihinlerin, bilim insanlarının mevcut imkânlar ölçüsünde kendisinden olanaklar bakımından kat kat üstün üniversitelerle adeta başat güreştiğini görebiliyoruz.

Doçent Rıdvan Şahin’in bu anlamda elde ettiği başarı yine kanaatimce bir haber metni ile geçiştirilmemelidir diye düşünüyoruz.
*
Gümüşhane Üniversitesi bağrından çıkan bu mükemmel uğraş Rıdvan hocanın şahsında şehride gururlandırdı.
Haberin içeriğine bakınca oldukça güçlü bir başarının adeta bileğin hakkı ile elde edildiğini görüyoruz. Kutluyorum..

*
Peki, ne yapmış sevgili hocamız?
Yüzyılın en dahi buluşlarından yapay zekâ ve görüntü işleme alt bilim dalında 156 bilim insanı arasında 89. Sırada yer alıyor Doçent Rıdvan Şahin.
Amerika ve Hollandalı bilimadamları kontrollüğünde ortaya çıkarılan bu çalışmanın 7 milyon araştırıcı üzerinde 100 bin bilim adamı listelenerek yapılmış olmasından dolayı bu derece asla göz ardı edilmemelidir…
*
Doçent Rıdvan Şahin mühendislik ve doğa bilimleri fakültesinde öğretim görevlisi.
Sonuç itibarıyla Rıdvan Hoca Gümüşhane Üniversitesi’nin yapısını, aynı zaman da üretken, dinamik bir kadronun da varlığını dünyaya göstermiş oldu..
*
Rıdvan hocanın aktif yayın hayatına 2014 yılında başlayarak 2020 yılı sonunda bu derecelere ulaşması gerçekten önemli bir ayrıntı olarak karşımızda duruyor.
Böylesine büyük bir potansiyele sahip öğretim görevlisiyle çalışan Gümüşhane Üniversitesi demek ki sağlam temeller ve güçlü bir rota istikametinde yoluna devam ediyor. Ve hiç yadsınamaz bir şekilde artık Gümüşhane Üniversitesinde çalışmak isteyen meslektaşlarına da bir mesaj gönderiyor. SİZLERİ DE BEKLİYORUZ…
*
Küçük bir ayrıntı,
Sadece bir bina ve içerisinde öğrenci, idareci ve öğretim görevlisi olarak ifade edilebilecek üniversite perspektifinde sonuca bakmamak gerekir.
*
Demek ki sürekli çalışan, bir şeyler ifade etmek için varlığını ortaya koyan, bilimin ışığını rehber edinen, bu rehberi üniversitenin her karesine motif motif işleyen anlayışın taşıdığı sorumluluk gereği üniversitenin başarısı ile özdeşleştirebilen bu değerli ismi ayakta alkışlamak hepimizin görevi olsun.
*
Son yıllarda üniversite sözcüğünün şahsi kanaatimce içerisinin yeteri kadar doldurulamamış olması tartışmaları arasında Gümüşhane Üniversitesinden çok değerli akademisyenin yine çok değerli bir şekilde ve kariyerine altın harflerle yazdırdığı bu derecenin üzerine katarak devam etmesi hepimizin ortak dileğidir.
*
Olduğu yerde mutlu ve bu mutluluk içerisinde daha üretken bilim insanını bünyesinde barındıracak olan Gümüşhane Üniversitesinin daha fazla rekabetçi, daha fazla adından söz ettiren, daha fazla akademik çalışmaya ön ayak olabilecek ve bunun karşılığını elbette görecek bir bilim yuvası olacağı notunu da yazımızın bu satırlarına ekleyelim.
*
Son olarak Doçent Rıdvan Şahin hocanın başarısını gıpta ile herkese ifade edelim, tebrik edelim..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı