Manşet

Tolgay Kerimoğlu

Gümüşhanespor Teknik Direktörü Tolgay Kerimoğlu, üç puan alınan Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. ve tek puan elde edilen Ergene Velimeşe Spor karşılaşmalarının ardından değerlendirmelerde bulundu.
Kerimoğlu, Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş maçında önceden planladıkları sistemi saha da uygulayarak sonucu elde ettiklerini ifade ederken, şunları söyledi:
‘’Maça mutlak üç puan parolası ile çıktık. Rakibimizde karşılaşmadan üç puan alarak hem kötü gidişata son vermek hem de ligde kalmak adına biraz rahatlamak istiyordu. Bizimde mutlak kazanmamız gereken bir karşılaşmaydı. Maça konsantre olmuş bir şekilde başladık ve istediğimiz oyunu sahaya yansıtarak bulduğumuz gol ile rakibimiz karşısında geçtik. Oyunun gidişatına göre planlanmış uygulayarak karşılaşmadan galip ayrılan taraf olduk. Almış olduğumuz üç puan takımımıza büyük bir moral oldu. ”
Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. karşılaşmasının ardından Ergene Velimeşe Spor hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Kerimoğlu ‘’Ergene Velimeşespor karşılaşması anlamında rakıbimiz ile aramızda ki puan farkını azaltmak veya puan farkının açılmasına izin vermemek adına çok önemliydi. Kazanamadığımız ama kazanamadığımız şekilde çalışmalarımızı kazanmak üzere hep konuştuk. Rakıbimiz karşısına bazı eğlenceler çıktık. Kalecimiz Cengiz Biçer Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçında gördüğü sarı kart nedeniyle sınırda olduğu için cezalı duruma düşerek forma giyemedi. Tekin Adar’ın ise yorgunluğu vardı ve onu dinlendirip oyunun gidişatına göre müdahale yapmak adına hamle oyuncusu olarak düşündük. Maça çok dikkatli ve istediğimiz şekilde başlamıştık ama ilk yarının sonunda şanssız bir yediğimiz gol ile soyunma odasına geri düşmüş şekilde girdik. İkinci yarıda Tekin Adar’ı oyuna alarak maça hem hareketlilik getirdik hem de beraberlik golünü bulmamızda pay sahibi olarak zorlu deplasmandan bir puan almamıza bulundu. Karşılaşmadan galipte ayrılabilirdik, bulduğumuz net sayfalar vardı. Ama baktığımız zamanda zorlu iki deplasmandan almış olduğumuz dört puan sezon sonu ligi hedeflediğimiz yerde bitirmek adına önemli oldu. ” Dedi.

Kerimoğlu, ‘’Karşılaşmadan galipte ayrılabilirdik, bulduğumuz net sayfalar vardı. Ama baktığımız zamanda zorlu iki deplasmandan almış olduğumuz dört puan sezon sonu ligi hedeflediğimiz yerde bitirmek adına önemli oldu. ” Dedi. Karşılaşmadan galipte ayrılabilirdik, bulduğumuz net sayfalar vardı. Ama baktığımız zamanda zorlu iki deplasmandan almış olduğumuz dört puan sezon sonu ligi hedeflediğimiz yerde bitirmek adına önemli oldu. ” Dedi.
Perşembe günü Gümüşhane’de karşılaşacakları Amed Sportif Faaliyetleri karşılaşmasını da değerlendiren Tolgay Kerimoğlu; ” Oyuncularımız fiziksel olarak artık istediğimiz düzeye geliyorlar. Peş peşe deplasmanda iki karşılaştığımız oynadığımız dört puan takım içinde olumlu bir havaya sebep oldu. Amed Sportif Faaliyetler maçını mutlaka kazanmak istiyoruz. Kadroda yine rotasyon yapma durumumuz var, maça göre bir kadro çıkaracağız. Karşılaşmadan galip ayrılacağımıza inanıyoruz. Önümüzde ki tüm karşılaşmalardan istediğimiz puanları alarak ligde kalmak istiyoruz. ” diye konuştu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı