Manşet

Turgay Bostan

GÜNDOĞUMU – GÜMÜŞHANE HABER

Karakula, Kutsal İkon, Kalaycı Hilmi Destanı, Son Krifos kitaplarının sayfalarını çevirdiğinizde siz okuyucuları bambaşka bir dünya bekliyor olacak ve kitabın üzerinde önemli bir şahsiyetin ismini yazılı bulacaksınız.

TRT’de uzun yıllar prodüktör olarak görev yapan Yazar – Değerlerimizden Turgay Bostan, Gümüşhane’den söz ederken şehrin her bakımdan tanıtıma, gelişimine yön verecek güzel çalışmalara ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Kitapseverlerin ellerine aldığında birbirinden ilginç kurgu roman türündeki sayfaların içeriğine bakıldığında Turgay Bostan’ın kaleminden çıkan tadın farkına vararak bir bakıma eski uygarlıkların ve o uygarlıklara yön vermiş isimlerin yerli ve yabancı kahramanlarını, ilginç yaşam hikayelerini ve olayları yaşayacaksınız.

”Kitaplarımı sadece Gümüşhanelilere değil tüm okurlara adadım” diyen Turgay Bostan, TRT gibi köklü bir kuruluşta çalışmış olmanın verdiği birikimle kendi dağarcığındaki eşsiz düşüncelerin hikayeye yansıyan derinliği ile bambaşka bir dünyanın izlerini sürüyor..

Turgay Bostan’ı bir kaç kelime ile anlatmak öyle kolay değildir. Sadece yapımcı değil Turgay Bostan aynı zamanda yazar kimliğinin verdiği usta kalemiyle de şehirle sembol kimi özdeşlerinde belgeselini öne çıkarmasıyla bilinir. Zilli kiliminden, şeker fasulyesine kadar önemli yapıtlar Turgay Bostan’ın kamerasının önünden geçmiştir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı