Manşet

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane

Uluslararası bilimsel araştırmalar kongresi hazırlıkları devam ediyor
Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde 3 – 5 Aralık tarihleri arasında International Scientific Researches Congress 2020 Gümüşhane / Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane başlıklı kongrenin hazırlıkları devam ediyor.
Ana teması “Sosyal Bilimlerde Güncel Yaklaşımlar ve Dijitalleşme” olarak belirlenen kongre için ana temanın yanı sıra Sosyal Bilimler ile ilgili tüm disiplinlerden çalışmalar kabul edilecek. Konularında uzman bilim insanlarıyla sosyal bilimler ile ilgili fikirlerini, projelerini ve güncel bilgilerini paylaşma ve tartışma fırsatı bulacakları kongre, üniversitenin ev sahipliğinde ve Yunus Emre Enstitüsü, Baku Khazar University, International University of Sarajevo ve Universitas Tphilisenesis iş birliğinde gerçekleştirilecek.
“ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ilki Nisan 2019’da Gürcistan’ın başkenti Tiflis’de 10 farklı ülkeden 100’e yakın bildiri sunumu ile gerçekleştirilmişti. Serisinin devamı olarak planlanan ve Nisan 2020 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Ekim 2020 tarihinde ise Bosna – Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilmek istenen kongreler tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 Salgını dolayısıyla 2021 yılına ertelenmişti. “ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ikincisi olacak ve Üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan kongrede de COVİD-19 Salgını sebebiyle online olarak yapılacak. Kongrede Sosyal Bilimler alanı ile ilgili pek çok konu ele alınacak ve sözel, sanal ve poster sunumlar yer alacak. Düzenleme Kurulu Başkanlığını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Yıldız’ın yapacağı kongrede sunulmak üzere gönderilen bildirilerin değerlendirme süreci hemen başlatılacak ve değerlendirme sonrasında “Kabul Mektubu” bildiri yazarına iletilecek. Gönderilen bildirilerin özetlerini içeren “Bildiri Özetleri Kitabı” katılımcılara sunulacak. Tam metin gönderilen bildirilerin yer aldığı “Proceedings- Kongre Bildiriler Kitabı” ise 2020 yılı içerisinde elektronik olarak yayınlanacak.
Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Kongreler birer bilim şenliğidir. Dünyanın daha iyi ve daha insancıl bir toplum olabilmesi için bilimsel araştırmalara ve bu bilimsel araştırmalarıyla topluma ışık tutan bilim insanlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Üniversitemiz de her yıl düzenlemiş olduğu ulusal ve uluslararası birçok kongreye yaptığı ev sahipliği ile bu alanda ışık olmaya ve toplumun gelişmesine katkıda bulunmaya devam etmektedir. Bu yıl COVİD-19 Salgını dolayısıyla dijital ortamda düzenleyeceğimiz ‘Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane’ başlıklı kongremizde Sosyal Bilimler alanı ile ilgili pek çok güncel konunun ele alınacağı sunumlar yer alacaktır. Unutulmayacak bir bilim şöleni olacağını ümit ediyorum. 03- 05 Aralık 2020 tarihleri arasında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirmeyi planladığımız kongremize bilim alanına gönül vermiş ve bilimsel araştırmalara meraklı bütün herkes online olarak bu şölene katılabilirler. Kongrede, konularında uzman bilim insanlarıyla birlikte sosyal bilimler ile ilgili fikirleri, projeleri ve güncel bilgileri paylaşma ve tartışma fırsatı bulacağımıza inanıyorum. Bu amaçla kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”
Kongrenin Onur Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Hazar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamlet İsaxanlı, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım ve Ivane Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi, Sosyal ve Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Tamar Dolbaıa.
Kongre hakkında detaylı bilgilere http://isrcongress2020.gumushane.edu.tr/tr/ linkinden ulaşılabilinir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı