Manşet

Vali Kamuran Taşbilek’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Taşbilek, mesajında şunları söyledi:
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini” kabul edilişlerinin yıl dönümü olan ve 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü sevgi ve içtenlikle kutluyorum.

”Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden biridir. Bu mesleği ayrıcalıklı kılan, malzemesinin de meyvesinin de insan olmasıdır. İnsanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey, eğitim ve kültürdür. Bir ülkenin en büyük değeri ve zenginliği yetişmiş insan gücüdür. Eğitilmiş genç nüfusu ve insan gücünü geliştiren ülkeler, bugününü ve geleceğini yöneten ve belirleyen ülkelerdir. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, bilgiyle donatarak, erdemli bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan kutlu bir görevin yılmaz temsilcileridir. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu ancak, ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak kendimizi yetiştirmek kaydıyla ödeyebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, tüm öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam dilerken, milletimizin ilim, irfan ve bilgi membası olan öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı