ManşetRöportaj

Voleybol Şiran’da Konuşulan Bir Numaraları Spor Oldu

Zafer ÇOBAN – GÜNDOĞUMU Gazetesi ‘Burada balığın tadı başka oluyor’ dedi başkan,
Birkaç gündür İstanbul’daydı ve Bulgar oyuncu Alexander Mitkov’un tedavisi ile ilgileniyordu.

*
Haberleştik, bu anı kaçırmamalıyım düşüncesiyle adımlarımı Üsküdar’a doğru sıklaştırdım. Üsküdar’ın o eşsiz manzarasını arkamıza alıp söyleşiye başladık, ılık bir Şubat günü, elbette Şiran Akademispor’un Başkanı Ersin Şahin’in diyecekleri de oldukça fazlaydı.

*
Hoş beşten sonra unutulmaz Ordu Akkuş müsabakası ile başladık konuşmamıza…
E.Ş‘Oldukça üzgünüm, Mitkov sakatlanınca takımın psikolojisi de bozuldu kaybetmememiz gereken bir müsabakaydı. Bu sezon unutamayacağımız müsabakalardan bir tanesi oldu Ordu Akkuş mücadelesi ancak yapacak bir şey yok önümüze bakacağız’!

*
”Önümüzdeki üç maç çıkış maçlarımız olacak”
Elbette bir başkan olarak kulübü bu durumdan toparlayacak bir morale de ihtiyaç var. Ersin Şahin son Mardin Yeni Kızıltepespor karşılaşmasından sonra rotayı belirlemiş.
E.Ş – ‘İkinci devreye iki mağlubiyet ve bir puanla başladık. Niksar Belediye, Diyarbakır Asur, Mardin Dinamik maçlarını alarak, kazanarak alt sıralardan yukarı tırmanmak istiyoruz, bunu başarabilecek gücümüz var’!

*
Mitkov nasıl?
E.Ş – ‘Onunda ayağında problem vardı şimdi iğne oldu sanırım ağrıları da azaldı ve takımdaki yerini alacak’!

*

Halk müthiş ilgi gösteriyor
E. Ş – ‘Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde voleybol artık bir tutku haline dönüştü. Halk maç günlerini sabırsızlıkla bekliyor. Ancak bilindiği gibi pandemi ortamı var, ilçe gençlik ve spor müdürlüğümüz harika çalışıyor ve harika bir spor salonumuz var. Eğer normal şartlarda müsabaka oynasak kolay kolay Şiran’a gelen hiçbir takım müsabaka alamaz en az bin kişi ile müsabaka oynarız şu anda Şiran’da voleybol bir numaralı spor oldu’!

*

Takımdaki arkadaşlık ortamı çok iyi
‘Şiran Akademsipor’un en büyük kazancı takımdaki arkadaşlık ruhu çok iyi ilçede şartlar belli voleybol dışında ilgilenecekleri pek bir olanak yok sosyal aktivite fazla olmasa da o kuvvetli bağ o eksikliği ortadan kaldırıyor’’

*

Bizi Dinlemeliler
E.Ş – ‘’Şiran gibi bir ilçede böylesine profesyonel bir kulüp yönetmek kolay değildir. Bu sezon mutlaka lig de kalmak istiyoruz. Ciddi projelerimiz olacak. Üye kayıtlarımız devam ediyor, değerli iş insanlarımız, değerli yöneticilerimiz şehrimizin ileri gelenleri bizleri mutlaka dinlemelidirler. Şiran Akademispor iyi şeyler başardı, bu başarı ses getirdi devamının sürdürülmesi gerekiyor ve biz bunu ancak ve ancak bir ve bütün olabilirsek yapabiliriz’!

*

Forma satışı ve diğer aktivitelerle kaynak arıyoruz
E.Ş – ‘Bu mücadelenin bir bedeli elbette var. Kaynaklar kısıtlı forma satışlarımız devam ediyor. Lig de kalırsa gelecek için canlı tv programları dâhil, belki profesyonel daha kapsamlı projelere ihtiyacımız olacak ve biz peşinde olacağız’

Altyapı Şart
E.Ş – ‘’Şiran Akademi birinci lig de mücadele veriyor ancak altyapı adına şu an yirmi sporcumuz yıldız, genç kategorilerinde hazırlık yapıyor. Bu sayı daha fazlaydı ancak pandemi nedeniyle ara veren sporcular oldu yani altyapı mutlaka olmalıdır her kulüpte; bir iki sporcu neden bu kadroda yer almasın’!

*
Tesisleşme olursa Şiran Akademispor hedeflerini yükseltir
E.Ş – ”Spor salonumuz fena değil pandemi olmasa tıklım tıklım müsabaka oynarız. Fen Lisesi kompleksi tamamlanırsa daha iyi şartlarda mücadele veririz ama orada çalışmalar devam ediyor. Başarının arkasında tesisleşme de şart bunu başarabilirsek hedeflerimiz yükselir.’
*

Gündoğumu Gazetesi’ne teşekkür
E. Ş – ‘Ciddi haber desteği veriyorsunuz ve takip ediliyor ben kulübüm adına sizlere teşekkür ediyorum’

*
Söyleşi sonunda Şiran Akademispor’un atkısını Başkan Ersin Şahin Gündoğumu Gazetesine hediye etti. Yani çam sakızı çoban armağanı..

*
Gündoğumu Gazetesi adına biz de sayın başkana teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı