Manşet

Yaser Sarı

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Bu sayfadan sık sık turizm başlıklı haberleri siz okurlarla paylaşıyor, Gümüşhane şehrinin bir turizm şehri haline dönüştürülmesi konusundaki fikirleri yansıtmaya devam ediyoruz…

Şiran Dernekler Federasyonu’ndan Yaser Sarı’da Gümüşhane şehrinin turizm potansiyelinin öne çıkartılması gerektiğini ifade eden isimlerden..

Özellikle Şiran ilçesindeki Çakırkaya Manastırını ve kaya mezarlıklarını örnek gösteren Sarı, ‘Gümüşhane her bakımdan turizm açısından güçlü bir hale getirilmelidir zira Gümüşhane köklü bir geçmişe ve kültüre sahip şehir kimliği taşımaktadır. Yapmamız gereken tüm bu potansiyeli bütünleştirip şehir ekonomisine aktarılmasının sağlanmasıdır, Gümüşhane’nin geleceği turizmdedir’ dedi

Şiran ilçesinin doğa turizmi bakımından yüksek bir ayrıcalığa sahip oluğunu belirten Yaser Sarı Tomara Şelalesini buna örnek gösterdi. Sarı, Federasyon olarak kendilerinin turizm konusunda arayış ilerisinde olduklarını ve bir sempozyum düzenlemesi konusunda düşüncelerini bulunduğunu kaydetti.

Sarı, ‘Maalesef pandemi düzenleyeceğimiz sempozyum müsaade etmiyor, şartlar düzelir düzelmez bu konuya ağırlık vereceğiz’ diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı