Manşet

Yetim Vakfı’ndan 1000 Aileye Destek

Türkiye korona virüse karşı topyekun mücadele verirken sosyal destek çalışmalarına bir katkı da Yetim Vakfı’ndan geldi. Yetim Vakfı, düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine 1000 TL destek kampanyası başlattı. 1000’e 1000 Kat, Evlere Bereket Dolsun Kampanyası ile şu ana kadar 95 ailenin ihtiyacı karşılandı. 550 aileye ise kumanya ulaştırıldı.

1000 yetim ailesinin yüzü gülecek

Korona virüsle mücadele sürecinde sosyal desteklerine hız veren Yetim Vakfı, düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine 1000 TL destek kampanyası başlattı. 1000’e 1000 Kat, Evlere Bereket Dolsun Kampanyası ile şu ana kadar 95 ailenin ihtiyacı karşılandı. 550 aileye ise kumanya ulaştırıldı.

İSTANBUL

Türkiye Korona virüse karşı topyekûn mücadele verirken sosyal destek çalışmalarına bir katkı da Yetim Vakfı’ndan geldi. Yetim Vakfı, sosyal inceleme sonucu düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine destek kampanyası başlattı. 1000’e 1000 Kat, Evlere Bereket Dolsun isimli kampanya ile bir haftalık zaman zarfında 95 ailenin hesabına 1000 TL yatırılarak acil ihtiyaçları karşılandı.

DÜZENLİ GELİRİ OLMAYAN AİLELER ÖNCELİKLİ

Başlarında ebeveynlerinden biri olmayan ve geçimlerini gündelik işlerle sağlayan aileler, korona virüs önlemleri sebebiyle evlerinden ayrılamıyor. Bu süreçte gelirlerinden mahrum olan pek çok aile ihtiyaçlarını hayırseverlerin destekleriyle karşılıyor. Yetim Vakfı, Valiliklerce oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile iletişim halinde çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sosyal incelemelerini tamamladığı yetim ailelerine sosyal ve psikolojik desteklerini devam ettiriyor.

95 AİLEYE İYİLİK ELİ UZANDI

Yetim Vakfı Psiko-Sosyal Destek Birimi’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanlarının evlerinde ziyaret ederek sosyal incelemelerini tamamladığı ve yardıma muhtaçlıklarını tespit ettiği 1000 ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan ‘1000’e 1000 Kat Kampanyası’ ile bugüne kadar 95 aileye 1000’er TL ödeme yapıldı. Kampanya 905 ailenin de ihtiyaçları karşılanıncaya kadar devam edecek. 

550 AİLEYE KUMANYA YARDIMI YAPILDI

Yetim Vakfı’nca desteklenen ve 1020 yetim çocuğun ilk orta ve lise seviyesinde eğitim gördüğü Reyhanlı Eğitim Köyü personeli ise korona virüs ile mücadele sürecinde eğitime ara verilmesi üzerine yetim ailelere destek çalışmalarına başladı. Hayırseverlerin katkılarıyla 550 yetim ailesi için hazırlanan kumanyalar da Yetim Vakfı ekiplerince ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı