Manşet

Arınç Sonrası

CB Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifa etti. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisini karşı karşıya getiren istifa sonrası neler yaşanacak?
Aslında bu istifa ne anlama geliyor?
Siyasetin dili nasıl şekillenecek?
Bugüne kadar siyasetten, ekonomiye yapmış olduğu doğru tespitlerle gerçekleri kamuoyu ile paylaşan Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, son gelişmeleri yorumladı..
Prof. Dr. Vecdet Öz’ün değerlendirmeleri şu şekilde:

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan kayıkçı kavgası içinde AKP küskünlerinin oylarını toplayıp Millet ittifakına oy kaymasının önünü keserken ve bir taraftan da Davutoğlu CHP ile görüntü vererek CHP’li seçmeni irrite ederken, diğer taraftan Bülent Arınç’da yaptığı son çıkış ve danışıklı istifanın ardından muhtemelen kuracağı partiyle sempatisini kazandığı Kürt oylarını toplayacaktır ve yine Millet ittifakına destek verecek Kürt oylarının önünü kesmiş olacaktır..
Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk hali ve HDP’nin umutsuz görüntüsü Kürt seçmene ve liderine sahiplenmiş olan Bülent Arınç’ın işine yarayacaktır..
Hiçbir endişeniz olmasın ki sonra hep birlikte tek bir Cumhurbaşkanı adayı (Gül ya da Arınç) çıkararak muhalefet kanadının oyunu bölmek suretiyle AKP adayına dolaylı destek vermiş olacaklardır..

Bu arada da boş durmayıp CHP ve İYİ Parti’nin içini karıştırmaya ve Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül ve muhtemelen Ümit Özdağ’ın kuracağı partilere her türlü desteği vererek oyları bölmeye devam edeceklerdir..

Operasyon bunlarla da sınırlı kalmayacaktır. Alternatif Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali yüksek olan İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş hakkında da bazı engelleyici hukuki girişimlerde bulunma ihtimallerini de gözardı etmemek gerekir..

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yapılan suç duyurusu ve hukuki girişim de yine bu operasyonun bir parçasıdır..

Basın, siyaset dışı kamuoyunu rahatsız eden çıkışlar, bilinmeyenler, adalet ve her türlü devlet imkanı bu yola seferber edilmiştir..

Özetle oynanan oyun büyüktür ve mücadeledeki felsefeleri ya biz ya da kaostur..

Tek unuttukları şey yüce Türk milletidir..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı