Manşet

Başarabiliriz

Haber sayfamızın arşivine baktık, bu konuya değin onlarca haberi birbiri ardına sıralamışız.

*
Peki, bu haberlerin hedefi neydi?

*

Şehirle örtüşen o spor dalının yaygınlaşması adına elbette bir damla da olsa katkıda bulunmaktı…

*
Şu günlerde koronavirüs kasıp kavururken türlü zorluklar dahası ekonomik sıkıntılar had safhada iken sırası mı diyenlerinde sesini duyar gibiyiz..!

*

Gümüşhane’de atletizm sporuna yıllardır yeterince desteğin verilmediğine vurgu yaparak, aslında üzerinde durulduğunda başarı basamaklarının birbiri ardına çıkılacağının sesi oluruz diye düşündük.

*
-Ama olsun can bedenden çıkmayınca– dercesine atletizm sporunun Gümüşhane için adeta Allah vergisi bir spor dalı olduğuna olan inancımızı yineleyerek bu spora gönül veren bir isme kulak vererek söylediklerini bir kez daha sizlerle kamuoyu ile paylaşmak istedik

*
Öncelikle inatçı yapısı, mücadeleci gücü, kazanma arzusu dinamizm ve hepsinden öte başarıya odaklı bir insan yapısına sahip Gümüşhane’de çok önemli yeteneklerin varlığına inandığını söylüyor muhatap…

Aldığımızın notları sıralayalım..

**
Geçmiş yıllardan örnekler vererek gelinen noktayı ancak yeteri destek olmayınca tek taştan duvar olmayacağını örnekleyerek arzu ve isteklerin törpülendiğini ifade ediyor.

*
Ortaokullardan başlayarak koşabileceği mesafe hesaplanarak ve azami derecede başarıya odaklanılarak atletizmin yeniden Gümüşhane’de sevilen ve rağbet gören bir spor dalına dönüştürülebileceğini ısrarla ifade ediyor.

*
Yine geçmişten bugüne yetişen şehirden çıkan başarılı sporculara işaret ederek geleceğin de yine aynı çizgide kurgulanabileceğini altını çiziyor.

*
Öylesine kendinden emin ki,
Yeteri desteğin verilmesi halinde iki yıl içerisinde atletizm sahasında Gümüşhane yeniden başarıların zirveye varan sonuçların alınabileceğinden söz ediyor.

*
Bugün devşirme sporcu arayışı ile günübirlik başarıların bir kenara bırakılarak sağlam altyapıların bugünden oluşturularak ileriye taşınacak sağlıklı beden ve zihinlerin çok fazla başarımızın olmadığı atletizmle yeniden doğacağını vurguluyor.

*
Bilimsel ve ders anlamında da Gümüşhane’nin yeteri potansiyele sahip olmasına rağmen bu spor dalının hiç yokmuş gibi görülmesine de duyduğu üzüntüyü dile getirerek kırılan umudunu anlatmaya çalışıyor.

*
Evet, atletizmin kapılarını Gümüşhane için yeterince açabiliriz bu anlamda yapılacak ilk şeyin ise deneyimli isimlerden oluşacak bir ekibin oluşturulmasından yola çıkarak yol haritasını gösteriyor.

*
Bireysel anlamdaki çalışmalarla yeteri kadar yol alınamayacağının defalarca tekrarlıyor;

*
E, bundan sonrası da sayın, değerli, bu sesi duyacak yöneticilere kalıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı